• |
ide | kryesore

Kalon procesin e Vettingut, konfirmohet në detyrë gjyqtari i Gjykatës së Lartë Medi Bici

Lajme, Të fundit

Gjyqtari i Gjykatës së Lartë, Medi Bici konfirmohet në detyrë duke kaluar kështu procesin e Vettingut. Vendimi në fjalë është dhënë nga Komisioni i Pavarur i Kualifikimit. Bici ishte anëtari i Gjykatës së Lartë që iu nënshtrua Vettingut.


Ndërkohë ILDKPKI raportonte se subjekti ka kryer fshehje pasurie dhe deklarim të rremë, lidhur me një shtëpi trekatëshe që zotëron në periferi të Tiranës. Për të rrëzuar gjetjet e këtij institucioni, kandidati për Këshillin e Lartë Gjyqësor, paraqiti dje 11 prova të reja.


2 Comments

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike.

Kthehu