• |
ide | kryesore

51-vjeçari nga Shkodra tentoi të rilidhë energjinë elektrike, humb jetën babai i 8 fëmijëve

Lajme, Të fundit

një 51-vjeçar ka humbur jetën mesditën e sotme në Shkodër, pasi po tentonte të rilidhte energjinë elektrike. Viktima është identifikuar si Frrok Bregu, baba i 8 fëmijëve, me banim në fshatin Bardhaj të Shkodrës.

Familja Bregu rezultonte prej vitesh debitore për shkak të mospagesës së faturave të energjisë elektrike, e cila prej 10 ditësh i ishte ndërprerë.

Në pamundësi për të paguar faturat, si pasojë e gjendjes së rëndë ekonomike në familje, 51-vjecari tentoi sot të rilidhë energjinë e ndërprerë, c’ka rezultoi fatale për kryefamiljarin, i cili gjeti vdekjen e menjëhershme.

3 Comments

  1. Keto jane pasojat e nje shteti ku qeversin maskarejte, fonde ka per sherimin e deputeteve jo per prekrahjen e shtresave te cilat jane veshtiresi ekonomike.

  2. 8 femij monstra pervers dhjerja e stalinit dhe jashteqitja e popoviq mugosha,kalbesira e mao ce dun edvin qelbesir rama ju nderpret dritat.

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike.

Kthehu