• |
ide | kryesore

Tiranë, ndalohet shoferi që ecte si i çmendur (FOTO)

Lajme, Të fundit


Policia Rrugorë në vijim të kontrolleve në aksin interurban Tirane-Durres ka hasur sërish me shoferë të rrezikshëm që mund të kthehen në rrezik potencial për jetën. Policia bën apel për të gjithë drejtuesit që të udhëtojnë të sigurt dhe me kujdes. “Fatmiresisht kete drejtues mjeti qe udhetonte (fluturonte) me kete shpejtesi e ndaloi Radari i Policise Rrugore te Tiranes. E per keta drejtues mjetesh qe fluturojne Radari u shpeton jeten, pasi do shkojne ne banese pa patente dhe jo patenta pa te zotin. Mos fluturoni por udhetoni brenda limiteve te lejuara te shpejtesise, respektoni rregullat e qarkullimit ne rruge dhe destinacioni juaj eshte i sigurte. Policia Rrugore e Tiranes ju uron fundjave te kendeshme, argetohuni por mos rrezikoni jeten ne timon”


Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *