• |
ide | kryesore

Gjendje emergjence në Kaliforni, flakët e papërmbajtshme (FOTO)

Planet

7 persona kanë mbetur të vdekur si pasojë e zjarrit në Kaliforninë, duke detyruar mijëra persona të evakuohen nga shtëpitë e tyre.


Presidenti amerikan Donald Trump urdhëroi krijimin e një fondi për të ndihmuar zonat e prekura nga zjarri.


Kalifornia është përfshirë nga zjarr i madh gjatë këtij viti. Gjithsej 14 shtete kanë raportuar përfshirje nga zjarri, duke përfshirë Floridën dhe Teksasin.


Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *