• |
ide | kryesore

Korrigjimi i kufijve/ Berisha e quan Hashim Thaçin “argat të Beoogradit”

Lajme, Të fundit

Sali Berisha e ka quajtur Hashim Thaçin “argat të Beogradit” pasi ka publikuar një dokument që sipas tij provon se “korrigjimi i kufijve” është thjesht prodikut i kuzhinës së Beogradit. Në këtë dokument konsiderohet se nëse komunat e Mitrovicës së Veriut, Zveçani, Leposaviqi dhe Zubin Patoku do t’i kalonin Serbisë, kjo do të ishte një situatë ëin ëin.

Më poshtë mund ta lexoni të plotë postimin e Berishës.


Termi “korrigjim kufijsh” midis Kosoves dhe Serbise, eshte thjesht produkt i kuzhines se Beogradit!

Te dashur miq, ketu me poshte keni nje dokument te kuzhines se Beogradit, ne te cilen flitet jo per ndarje apo coptim te territorit te Kosoves por per korrigjim te kufijve midis Serbise dhe Kosoves si dhe per marreveshje ëin-ëin midis ketyre dy vendeve. Sipas ketij dokumenti:

1- “korrigjimi” i kufijve, term qe perdor sot Beogradi dhe argatet e tij ne Prishtine, nenkupton as me shume dhe as me pak se si ti kalojne Republikes se Serbise kater komuna, konkretisht Mitrovica e Veriut, Zveçani, Leposaviqi dhe Zubin Patoku.

2- Kjo, sipas kuzhines se Beogrdit do te ishte nje marrveshje ëin-ëin, pra qe do te fitonin te dy palet.

3- Ne firmosjen e kesaj marreveshje duhet te jete Edi Rama! Mendoj se ky dokument nxjerr lakuriq argatet e Beogradit qe perpiqen te mashtrojne shqiptaret me spekullime semantike te pregatitura ne kuzhinen e kryeqendres se Serbise dhe te servirura ne takime obskure te argateve te saj shqipfoles albanofob.

Ketu me poshte, per cilindo qe ka interes, keni ne anglisht dokumentin e think tankut te Aleksander Vuçiç! sb

https://ëëë.ceas-serbia.org/images/2018/CEAS_Study_-ëest_Side_Story.pdf

11 Comments

 1. Zoti ta zgjate jeten Zoti Berisha! Se cfare Po na ndigjojne veshet e Poshikojme ! Ky kurva Thachi Qenka ne pickellonje ! Jane vrare ne mijra shqiptare per shekujt !kujti plasi per narveshje le te vijne serbet Po paten byjthe ta marrin token ! Po jo ta falin se ngrifet Sorrosit me Ramen! Ptu fare keqe !

 2. Ketij kodoshi politik I la pushimet per tu mar me thacin I shkreti u nis per byth e hengri ne byth,sot per tu duk dhe me inteligjent ju kujtua dhe rama.nuk kalohet kollaj makthi.sot forcove dhe rradhet rreth vetes salivaret ndjehen me te sigurt ne fitoren e radhes.

  1. LEXOJE DUKUMENTIN NE LINK aty shpjegohet ne detaje . ne fund i miratuar edhe nga ‘open society’ e soros. doku menti prej me shume se 20 faqe i Qershor 2018.
   Ai qe flet me tifozllek pa lexu dok ha mut kot. aty thuhej qe edhe liqeni i gazivodes qe eshte jetik perKosoven ,eshte ne pjesen serbe…… Bravo doktorrit qe nxjerr ne drite keto pakte te fshehta ju pelqejne apo jo disa te semureve

 3. KJO ESHTE LOJ SORJANE RAME VUCIC THAC PUTIN KJO ME TE VERTER DO TE JETE LOJ E RREZIKSHME PER SHQIPERIN KOTO JANE PRESIONE QE I BEHEN EURPES SE NE U PRISHIM BALLKANINE NE QOFTSE SE NUK NA LINI NE PUSHTET ME QE LU I AMBASADES AMERIKANE ESHTE VE SORJAN ME VLAHUTIN PO SHFRTEZOJNE PER PUSHTET TE MBRENSHEM DHE TE JASHTEN …..

  1. Amerika imperialiste (Sorosi) na e ka fajin qe zbie hic shi. tipik mentalitet enverist. (P.s. i plasi kari Sorosit per ne)

 4. Cdo fakt qe po del , po tregon se Thaci po punon per tradheti. Jo se ka lidn tradhetar,bile ka pas kontribute ne te kaluaren, por frika ndaj Gjykates speciale, e shnderroi kete gjarper ne nje tradhetar. Po nuk u terhoq nga keto tradheti, jam i sigurte qe do perfundoje sic perfundon gjarperi, me koke te prere. Ja faktet qe nxorri vetem dje gjarperi. Tha do shkembejme 400 km2 te Presheves, ku ne fakt Lugina e Presheves ka 1264 km2. Me vone tha, nqs nuk realizohet ky plan, ka nje plan B. Sot ,sipas burimeve franceze , del se plani B(qe ky foli dje) qenka bashkimi i Kosoves se mbetur( pa veri) me Shqiperine, dhe jo se ky e ben ngaqe eshte patriot, se smund te jete patriot dhe te shese veriun, por e ben qe Kosova mos te egzistoje me si shtet, dhe automatikisht mos te egsitoje as Gjykata speciale per Krime ne KOSOVE,,dhe pastaj Gjarperi shpeton nga gjykimi. Cdo dite e me shume faktet e reja po nxjerrin qe nuk eshte vetem zhurem kot, por ka plan konkret nga Thaci-Vucic

  1. Sepse kur ka bre llogarite Gjarperi ka menduar qe me kete ide, do josh edhe komandandet e tjere qe te pranojne planin e tij per ti shpetu edhe ata Gjykates speciale. Por ketu llogarite nuk i shkuan, se jo vetem Haradinaj dhe Limaj qe kercenuan me lufte ne rast ndryshimit te kufirit, por edhe Veseli, personi i dyte ne partine e Thacit, doli kategorisht kunder. Edhe Edita Tahiri,po e partise se tij, ka disa dite qe po kudnershtone pra te gjithe kunder tij jane. Dhe ai po perpiqet te gjeje qofte dhe 2-3 vete pro idese se tij, Ka mundesi qe kryetari i Presheves, eshte tradhetari i radhes, qe u josh apo u shantazhua qe te pranoje idene e Thacit…Edhe Berishes prandaj i reagoi sepse shpresoi qe te pakten nga Shqiperia mos t’i dalin kudner,sepse e di qe zeri nga Shqiperia ka shume peshe dhe ndikim ne Kosove. Jam i sigurte qe dhe Majko dje qe takoi Haradinajn, i ka dhene mesazh te heshtur apo te koduar qe te vazhdoje me kundershtimet kudner ndarjes qe po pergatit Thaci. Duhet cdo politikan ne Shqiperi ti dal kunder gjarperit. Ai nuk perfaqeson Kosoven me , keshtu qe dilini kunder te gjithe

 5. Ju te gjithe politikanet per pak pushtet beheni argat edhe te vrasesit te babait tuaj dhe jo me te serbeve dhe grekeve .

 6. keni nje surrat te gjith si klas politike (duke perfshire dhe ty doktor), keni qen, jeni dhe do te mbeteni paterica e zara te Greqis dhe Serbis. Ju per njecik sulltanat e pushtet shisni dhe femijet tuaj e nene tuaj, pa le interesat kombetare. te gjith keni ngren nga nje lug corbe te prishur dhe po vazhdoni e po villni gjith jeten. gjithsesi, provova te hap ate faqen qe kishe sugjeruar zotrote po hic. Komedia vazhdon , kushedi cfar do na degjojne veshet deri ne shtator. do u dal te gjith juve muti qe keni ber ne kohe e do qelbi dynjan. Shqiptareve e keqja me e madhe u ka ardhur gjithmon nga lider te shitur qe kan nxitur vlla-vrasje. Rroft shqiperia dhe shqiptaret e ndershem.

 7. Ky kodosh sali bashke me ju salikare te ekzaltuar nga dokunenti qe ka nxjere vucic e saliu e sjell per ju na qenka e vertet,per cdo gje qe nxjerin serbet saliu ben lajm qe eshte I vertet na tregon dhe linkun,por shqiptaret nuk jane budallenj me hiq disa salikare si keta qe shkruajn ketu dhe ke syri I zenit.mbas te ditesh lufte me mullijte e eres sot futi dhe ramen per ti dhene shije corbes qe gatoi vet ne guzhinen serbe,ket kodosh politik do ta marim partizan ta kemi.

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike.