• |
ide | kryesore

Korçë, kapen 20 refugjatë me shtetësi siriane, irakiene dhe palestineze

Lajme, Të fundit
SIRIANE.jpg

Në Korçë janë kapur 20 refugjatë me shtetësi siriane, irakiane dhe palestineze.

Midis tyre ka femra dhe fëmijë. Refugjatët u kapën në fshatrat Trestenik, Vishoticë dhe Braçaj.

Atyre u janë marrë deklaratat në Drejtorinë e kufirit dhe migracionit dhe u nisën drejt qendrës së azilkërkuesve në Tiranë.

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike.

Kthehu