• |
ide | kryesore

7 shqiptare mes 24 prostitutave të arrestuara në Itali, me letra dhe shkollë të lartë

Lajme
prostituta_arrestim.jpg

Disa kontrolle anti-prostitucion që janë kryer natën mes së premtes dhe kësaj të shtune në disa zona në Piacenza kanë identifikuar 24 femra të huaja prostituta mes 20 e 48 vjeçëve, të gjitha me letra të rregullta qëndrimi në Itali.

Në mesin e të arrestuarave janë edhe 7 shqiptare.


Shumë prej tyre janë diplomuar në fakultete të ndryshme, sipas të njëjtave burime.

Ato u ndaluan në zonat: Montale, Borghetto, San Lazzaro, rruga Caorsana, rruga Emilia Parmense e rruga Emilia Pavese. Behet fjalë për 16 rumune, 7 shqiptare e 1 polake.

 

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike.