• |
ide | kryesore

‘Ju uroj një fundjavë të qetë’, 8 viktima në Vlorë, por Rama e ka mendjen tek Facebook-u

Lajme, Të fundit

Në Vlorë pasditen e djeshme u vranë 8 persona nga Ridvan Zykaj, ndërkohë që policia u ngrit në këmbë për të kapur autorin e armatosur, arrestim i cili u bë ditën  e sotme rreth orë 6:30.

Por pavarësisht kësaj ngjarjeje të rëndë që nuk tronditi jo vetëm Vlorën, por të gjithë vendin, kryeministri Rama akoma nuk ka dhënë asnjë prononcim.

Ajo cka është e habitshme në këtë mes është fakti se ai rreth një orë më parë ka postuar një faqen e tij në Facebook një video-informacion për ecurinë ekonomike ne vend, punësimin dhe bizneset e reja që janë hapur, por pa folur në lidhje më masakrën e Vlorës që la pas 8 të vdekur.

Duket se mania e kryeministrit për të propaganduar ‘arritjet’ e tij i tejkalon edhe ngjarje të tilla, pasi një kryeministër normal së paku do tu kishte shprehur ngushëllime familjarëve të viktimave, por jo kreu i qeverisë shqiptare; ky i fundit uron me paturpësinë më të madhe ‘fundjavë të mbarë’.

Lidhur më këtë postim shumë komentues i janë sulur në shenjë indinjomi Ramës.

“MIRËMËNGJES dhe me këtë videoinformacion për ecurinë ekonomike, punësimin dhe bizneset e reja në vend, ju uroj një fundjavë të qetë ”- shkruan Rama.

23 Comments

 1. rama eshr me monster se ky monstra qe rau tet vet,a nuk e strehoj vet rama monstren aleksander xhuvani te birin e lavires luiza xhuvani deri sa vrau dhe kater te tjer.

 2. hajde lajm hajdeee.. tamam lajm ker kete debilin qe ka komentuar me siper

  o bushat kurva por dhe kur vdesin njerez do te perfitosh me lajme te qelbura si ky me siper ?

  nuk rri dot ti pa hedhur helmin tend ne cdo lajm. Tamam gjarper je.

 3. Nje kryeminister karagjoz, klloun cirku, qe nuk ka asnje lidhje mentealitetin, por me realitetin prej sheiku ku ai jeton. Nga reagimi duket sikur jeton ne nje planet tjeter. Turizmi mbulohet me propogande, diplomacia , suksesi i forcave te armatodura si pjese e Natos, ca pune publike , stolisje arrnimebte ndryshme etj. Por ekonomia nuk mbulohet me demagogji, propogande se pas asaj fasade fallco qe promovon ti dhe gjithe ajo makineria jote, te nxjerr zbuluar ajo tavolina bukes e cdo shqiptari, qe po varferohet gjithmone e me shume. Per ty , shqiptaret jane Vilma, zamiri, ceti , dulaku, e ca te tjere. Ti nuk sheh me larg. Argalisesh , perkedhelesh dhe nuk kupton qe ka nevoje te thithesh ndonje investim te huaj, te krijosh mundesi per ca vende me shume pune. Se fukaralleku con popujt , atje ku ti se mendon tani, por kur te ndodh nuk do jete nje enderr e keqe. Nuk eshte faji jot direkt qe dikush cmendet, vret familjaret e tij, por ajo ekonomia qe ti i thurr lavde, te con ne depresion dhe mungese shprese. Ndaj sot do ishe mire te flisje ndryshe, te bej te pakten nje analize te asaj qe ndodhi. Per ekonomine lere , se boll na e mbushi mendjen Ahmetaj. Mos e derdh ti tani.

 4. Per shpellaret me larte… Kryeministri nuk ka nevoje te flase me fjale por me vepra… A u kap brenda 24 oreve krimineli? A u ngrit gjithe shteti ne kembe dhe i dha drejtim? Kaq! Te tjerat jane mllefe shpellaro-viçidoliane. Por shyqyr qe shume shpejte do zhduken shpellaret e do ja mbathin ne ato shpellat nga dolen kur i hapi portat kryeshpellari i viçidolit…. Ja dhe pak…. Do durojme, skemi cbejme…

  1. Pse o koqe ti prisje qe pasi vrau 8 viktima te lihej te bredhte dhe te vriste tjeter dhe mos te kapej> Te duket arritje kjo> ? Po e ka detyre o palle kari, se me taksat tone pagihet dhe vone tone ka marre. Hajde mendje hajdeeeeeee

  2. O kelysh te edi rames po si nuk flet nje fjale kryministri i nje shteti kure vriten 8 persona mor kafshe te qelbura po ju ka verbu syte dhe veshet partia mor hale

 5. Hahahhahhaha. Po ku e di ky cka ndodhur. Dhermiu i ketij, eshte shumeee laarrgggg nga vlora. Aman mos ja prishni qetesine e pushimeve, se mezi e kemi derman. Mendon punon e lodhet nate dite per kete popull. Na prij o i gjate. Lere cthone njerezit. Ketu cdo gje ndryshon. Lulezon gjithcka,

 6. E shef o Bushaaaaattt & Shkullaaaak..

  Nje banane ( lajm te rrem ) ju hodhe ketyre majmuneve te shpellave dhe keta me vrap filluan te kercejne pas bananes tende.

  Filluan debilat te nxjerrin zorret e barkut tani dhe kalojne ne extaze ‘ opozitare’ .

 7. Per politike sme plas fare por sinqerisht me kete qe paska bere Rama meriton doreheqjen e menjehershme. Ne vend qe te shpalle dite zie, ti nderprese pushimet dhe te vije ne Tirane ,te mbledh qeverine, te ngushelloje familjet, ky flet per dicka tjeter>? Nuk mund ta besoj. Sinqerisht e them e mos me cani karin qe te me thoni demorkat e sme rruhet per asnje parti por kjo eshte e tmerrshme.Dje 8 viktima dhe ky sot fillon nje dite normale!!!!!!!

 8. Jam i nje mendje me Tiranen dhe “na mbyti..” vetem nje psikopat si Km yne e si ai vrasesi nuk kane empati per njerezit prandaj nuk ndjejene asgje. Jane brenda llojit Njeri ne pushtet duke na shnderruar perdite ne psikopate sekondar e tjetri ne stan. Lexoni pak literature psikiatrike o komentues me pagese qe psikopacia do ju vije te porta shume shpejt e askush nuk do vajtoje per ju.

 9. Salivar salikari juaj ne te tilla raste I shkonte per vizita dhe shprehej.jam gezuar qe mora pjese ne hidherimin tuaj.e kuptoni ju salikaret e saliut dhe gezoheni kur ka ngjarje me viktima pjella te monstres sali jeni.

 10. Berti & co gjeni nje mjek psikater per kryepsikopatin. Anes detit i palare, anesh sofres i pangrene… thoshte Noli. P.s. gjeni edhe ndonje mjek psikater per veten se shkencerisht po ju them qe ka pasoja nder te gjithe vartesit. Ku eshte shteti… i kapur e i sterkapur ne cdo pore. Ku jane spitalet per psikopatet? Pse i kane lene njerezit ne vetmine e tyre?

 11. Nuk e ka mendjen tek fatkeqesite psikopati-po tek arritjet -imagjinare-akoma lufton me mullinjte e eres si -Don Kishoti.

 12. Duhet te tregojme si popull, qe ekzistojme. Duhen trajtuar ashtu sic jane, si plera. Ti hedhesh ne kosh, ti peshtysh ne fytyre. Jane nje rrace e qelbur, te korruptuar deri ne kocke, te pangopur ne zullumet e tyre.
  Shikoni ca behet ne Rumani. Njerez qe dalin e protestojne, kerkojne te drejtat e tyre. Ne nuk jemi dele. Kemi ndergjegje, nerv gjak. Te protestojme derisa te pastrojme kete klase te kalbur politike, derisa te vij ne pushtet nje grup apo kaste e perfjegjshme dhe patriote. Shqiperia ka njerez te rinj te paperlyer, qe duan te bejne dicka per kete vend. Asnje politikan te vjeter. Jane bere si sulltan te ketij vendi. Vjedhin, grabisin, paguajne lobe, blejne njerez e vota dhe cikli vazhdon. Deri kur!!!!

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike.

Kthehu