• |
ide | kryesore

Ligue 1/ Monaco e Marseille, sinjale PSG

Sport

Franca i ka sytë nga kryeqyteti, për debutimin e Paris Saint Germain, por skuadra e Tuchel duket se nuk do ta ketë aq të hapur rrugën drejt titullit kampion. Marseille një ditë më parë, e Monaco sot kanë treguar forcën në debutim, madje skuadra e principatës ka shkuar të fitojë në transfertën e Nantë.


Karakterizojnë javën e parë të Ligue 1 fitoret jashtë fushe, me Nimes, Dijon e Reims që i bashkohen Monakos. Ndërkohë, në shtëpi nuk kanë treguar shenja dobësie Lille dhe Saint Ettien.


Ndeshja më spektakolare është luajtur në fushën e Angers ku Nimes me 10 lojtarë ka përmbysur humbjen momentale 3-1. Avantazhi i shpejtë i miqve është thyer nga Capelle, Fulgini e Traore, po Nimes është futur në lojë me Depres, ndërsa dalja me karton të kuq e Miguel vetëm sa e ka karikuar Nimes që rrëmben fitoren me Ripart dhe sërisht Depres.

LIGUE 1 – 11 Gusht
Nantes             1 – 3 Monaco
Angers             3 – 4 Nimes
Lille                  3 – 1 Rennes
Montpellier     1 – 2 Dijon
Nice                  0 – 1 Reims
Saint-Etienne 2 – 1 Guingamp

RENDITJA
1 Marseille            3
2 Lille                     3
2 Monaco              3
4 Nimes                 3
5 Dijon                   3
5 Saint-Etienne    3
7 Reims                  3
8 Amiens               0
8 Bordeaux           0
8 Caen                    0
8 Lyon                    0
8 Paris SG             0
8 Strasbourg         0
14 Angers               0
15 Guingamp         0
15 Montpellier       0
17 Nice                    0
18 Nantes               0
18 Rennes              0
20 Toulouse           0

1 Comment

 1. Hello there,

  My name is Aly and I would like to know if you would have any interest to have your website here at lapsi.al promoted as a resource on our blog alychidesign.com ?

  We are in the midst of updating our broken link resources to include current and up to date resources for our readers. Our resource links are manually approved allowing us to mark a link as a do-follow link as well
  .
  If you may be interested please in being included as a resource on our blog, please let me know.

  Thanks,
  Aly

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike.

Kthehu