• |
ide | kryesore

Video/ Dështim me City, tifozët e Arsenal kërkojnë largimin e Emery

Sport

Në Londër nuk kanë më durim. Humbja e parë për Arsenal në debutimin në kampionat kundër Manchester City dhe për teknikun Unay Emery aventura londineze fillon menjëherë në ngjitje.

Tifozët e skuadrës nga veriu i Londrës janë ndarë në opinione, duke vënë nën presion menjëherë teknikun e ri, madje ka nga ata që janë penduar për largimin e Arsen Venger.

Arsenal ka bërë një nga perfomancat më zhgënjyese, duke pësuar dy gola të Citizens me Sterling e Bernardo Silvën që i kanë dhënë suksesin e parë kampionëve në fuqi të Manchester City të drejtuar nga Guardiola.

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike.

Kthehu