• |
ide | kryesore

(VIDEO) Sherr mes udhëtarëve dhe punonjësve të portit në Durrës

Lajme, Të fundit

Një shkëndijë drite në fund të tunelit. Shqiptarëve u vjen në majë të hundës pasi nisja e tragetit vonohet me mbi 6 orë dhe rebelohen ndaj personelit të sigurisë në portin e Durrësit. Gjithsesi jemi ende mjaft larg Rumanisë.

Publiée par JETA OSH QEF sur Dimanche 12 août 2018

Disa qytetarë që udhëtojnë në drejtim të Italisë janë përfshirë në një sherr me punonjësit e sigurisë në Portin e Durrësit.

Shkak për këtë sherr është bërë vonesa me 6 orë e nisjes së tragetit e cila ka irrituar udhëtarët që janë rebeluar ndaj punonjësve të sigurisë.

Nisja e tragetit u vonua për 8 orë me radhë, duke mos u dhënë asnjë përgjigje pasagjerëve dhe kjo ka shkaktuar tensione tek ta.

Fëmijë, gra dhe të moshuar qendruan 8 orë në vapë duke pritur që trageti të niset. Kjo bëri që situata shkoi deri në përplasje fizike. Ka qenë një pasagjer italian i cili ka filmuar të gjithë skenën dhe më pas e ka publikuar atë në rrjetet sociale.

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike.

Kthehu