• |
ide | kryesore

VIDEO/ Shikoni se si Veliaj shemb vilën e vjetër te rruga e Elbasanit për të ndërtuar kullë

Lajme, Të fundit

Me ardhjen e Veliajt në krye të bashkisë Tiranë kullat në kryeqytet kanë filluar të lulëzojnë ndjeshëm. Ku do nëpër Tiranë të sheh syri kulla të reja që po ndërtohet. Edhe pse në fushatë tha se nuk do të ndërtonte kulla në kryeqytet, Veliaj e shkeli me të dyja këmbët këtë premtim, duke e mbjellë Tiranën me kulla dhe zona më e prekur nga kjo ‘sëmundje’ e Veliajt është qendra, aty ku cimet janë 2000-3000 euro m2.

Këtë mani ai po e shpreh edhe duke shkatërruar Tiranën e vjetër dhe ndërtesat karakteristike të saj. Fare ngjitur me Liceun, tek rruga e Elbasanit, është duke u ndërtuar një pallat, por për ndërtimin e tij po shembet një vilë e vjetër. Lejet e Veliajt po shembin ndërtesat e vjetra me arkitekturë interesante për të ndërtuar kullat, duke e fshirë kështu atë që dikur quhej Tiranë.

 

 

7 Comments

 1. KY LAL PLEHU JO VETEM KULLA KJOSKA NE CDO STACION URBANI QE I KONTROLLON VET AI GJOBA TE KRIPURA PARKIME ME PAGES TE KRIPUR TAKSA TE KRIPURA KY LAL PLEHU I GRISELDES KU LAL PLEHU I VRASJES NE SHARR KY DUHET TE HETOHET KRIM NDAJ KRYEQITETIT .DHE NESE NJE DITE DO VIJ

 2. Po ky manjak sikur premtoi 0 ndertime ne Tirane? Apo ishte si ajo shprehja popullore”Kalova lumin te dhjefsha kalin”, u zgjodh kryetar dhe i harroi premtimet. Edhe populli i Tiranes do t’i harroje keto bemat e mandatit te pare dhe do ta votojne perseri ne mandatin e dyte. Dhe e dini pse????? Se ne jemi nje popull qe vuajme nga skleroza… Harrojme gjithmone te kaluaren. I harruam per dy dekada krimet e komunizmit dhe sollem ne pushtet po niperit e tyre me te forte se kurre ekonomikisht dhe me kriminele se eterit dhe gjysherit e tyre. PRANDAJ MIRE NA I BEJNE. PO VETEM LLOGARITE ME ZOTIN NUK I KANE BERE ATA. AI DO MARRE HAK PER NE .. U PAFSHIN SYTE LEMERI TE FEMIJET E TYRE( me gjithe shpirt) SE PO BEJNE TE VUAJNE ME MIJRA FAMILJE SHQIPETARE.
  ZOTI VONON PO NUK HARRON.

 3. Kush e ka shpallur vilen monument kulture apo arkitekture qe te mos lejohej prishja!!? UNESKO, Armando Babuin Shkullaku, ari, Gjinkalla, Grenxa……….dhe maloket te vine ne Tirane te vjedhin pronat e te tjereve, te ndertojne pa leje, ndersa pronaret duhet te vdesin ne “vilat” e vjetra me arkitektura interesante te shpallura nga gazeta Lapsi. Ha ha ha

  1. O burre kurve,komento me emrin tend ta qifsha Edi Ramen bashke me Erion Veline.

   Kane shpallur gruan tende monument kulture dhe po mundohemi ta prishim.

   Ndoshta e prish RAMA se je mesuar ti te ta pallojne gruan

   LEGEN SAHANLEPIRES I RILINDJES

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike.

Kthehu