• |
ide | kryesore

FOTOT/ Shikoni në çfarë kushtesh tregtohej mishi dhe peshku në këto biznese

Lajme, Të fundit

Në ditët e nxehta të gushtit ka nisur një valë kontrolli në biznese që shesin mish, peshk apo produkte të tjera.


NëTiranë, Shkodër, Fier, Korçë dhe Lezhë, trupa inspektuese e AKU-së ka evidentuar 9 subjekte të cilat kryenin aktivitetet në kundërshtim të plotë me ligjin e sigurisë ushqimore.Këto subjekte ushtronin aktivitet – produkte me origjinë shtazore dhe jo shtazore ( prodhim përpunim mishi, minimarket, ëmbëltore, tregtim të produktit peshk).

Disa biznese janë gjobitur, të tjera janë pezulluar.2 Comments

  1. po qelbesirat kete dojn,ju zgjodhet jashtqitjen e stalinit,dhjerjen e leninit,mutin e enverit dhe shurren e mao luu ce dunit edvin qelbesir ramen kryeminister e te keni mish te mir. doni.bar ju dha enveri lesh negjmije rama.

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *