• |
ide | kryesore

“BILD”: Komandantët e UÇK që sot luftojnë për ndarjen e Kosovës

Lajme, Të fundit

Gazeta më e madhe në Gjermani dhe Europë, “BILD”, ka dalë sot me titullin e madh: “Komandantët luftojnë për ndarjen e Kosovës”, duke i kushtuar kështu një artikull të posaçëm asaj që po ndodh mes Hashim Thaçit dhe homologut serb Aleksandër Vuçiç, për ndarjen e Kosovës. Në shkrimin e “BILD” trajtohet absurdi, se si ish komandantë të rëndësishëm të UÇK të cilët luftuan kundër ushtrisë së Slobodan Milosheviçit, sot që janë në pushtet kërkojnë që betejën dhe gjakun që u derdh për këtë Kosovë që është sot edhe me investimin ushtarak dhe politik të SHBA, BE dhe NATO, ta kthejnë sërish në pikën zero.


1 Comment

  1. jo keto nuk mund te ndajn kosoven koto dolen si agjentura pro serbe te cilet nga kombi shqiptare do te ndeshkohen ashper keto nuk po cojn investimet ne piken zero por ne piken zero po bien politikat e prendimit rusis dhe serbis mbasi vet amerika vet evropa qe pranoj qasjen per ndarjen e mitrovices ishte nje plan i mirorganizuar ,dhe vete evropa qe e coptaj shqiprin ,etnike qe futi frymen e sistemeve ligjeve te atilla ,kjo tregon se shqipptaret ilir duke qene me shumic muslimane ne ballkan ndaj tyre u zbatua nje politik e mirorganizuar ,ju te gjith e dhat shfaqen tuaj ,tani do shihni sa ju vlen lekura te gjitheve si ndjekes pasues dhe sherbyes te padrejtesise ndaj kombit shqiptar turp te keni te gjith ,per gjith cfar i keni bere keti kombi ne nje shekull ju jo per ta coptuar por jo shum kohe pas do vuani gjith pasojat qe shqiptareve ju sollet ne 1 shekull ,nese bindeni qe ekzistoni jeni gjall binduni se ka krijues qe ju ka kriju ka percaktu rregullu dhe qartesu ne ullzimin e tije dhe sipas ullzimit tije ,ju pacmangeshem do tu kap cmimi padrejtesise se si dhe kur vec zoti e din se si do tua cojne ,por qe ka llene garanci per cfar ka kriju dhe folur ne shpalljen e tije,kjo eshte e sakt me 1 milion perqin ashtu sic po vertetohet shkencerisht kurani dhe syneti profetik ai eshte i vertete edhe si ullzim dhe premtim i zotit si ligj preciz i tije te gjith ju cfar i bet kombit shqiptare ne fakt sejcili sipas ligjit zotit ja ka bere vetes eshte peng i saje,un nuk po flas cfar deshiroj por po ju kujtoj se sejcili prej nesh e don veten te drejten e tije por ne fakt me angazhimet dhe veprimet e padrejta qe ben duke pare ligjet e zotit qe padrejtesin e ndeshkon ju po shkatrroni veten ndersa ndergjegja shpirti nuk jua pranon ,cte bejme ky eshte formati njkerzor i kohes,ku sejcili kerkon te ket te tijen gjithcka duke shkatrruar perfundimisht gjithcka ,pa e kuptuar ,askush nuk mund te marrin vendim mbi nje popull ku vendimi i cenon te drejtat lirit pa u pyetur gjith aj popull ,se pastaj veten e fut ne pasiguri te plote,nuk ka garanci per asgje nese deri tani popujt shpresuen tek okb ,demokracia ,lirit dhe te drejtat vlerat morali premtimet e ullheqesve te lavdishem miqerve te mellenj e tani qe gjith na dalin ,ne nje lufte pazaresh dhe interesash se cili ta grabisin tjetrin me shum ,kjo eshte pika qe askush te mos i gezohet asgjeje mbasi tokes po i fusni flaken ngado sepse pa te drejta jeta ne tok merr formen e perfundimit saje ,

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike.

Kthehu