• |
ide | kryesore

“Erion Veliaj mund të arrestohet, fshehu provat kriminale në shpërtimin e bombulës së gazit”

Lajme, Të fundit
gent_strazimiri.jpg

Sipas Partise Demokratike, kryebashkiaku i Tiranes, Erion Veliaj, fshehu ngjarjen e rende te shperthimit te nje bombole gazi ne magazinen e nje cerdhjeje ne kryeqytet.

Deputeti demokrat Gent Strazimiri tha se Veliaj urdhëroi zhdukjen e çdo gjurme kriminale në shpërtimin e bombulës së gazit në çerdhen 14.


“Nëse Prokuoria do hetonte ngjarjen, ,Veliaj do të ishte në burg si përgjegjës për manipulimin e provave”, tha Strazimiri ne nje deklarate per mediat nga selia blu.

Deklarata e deputetit të PD, Gent Strazimiri: 

Ngjarja skandaloze e shpërthimit të gazit në një çerdhe të Tiranës i ka hequr lustrën e propagandës dhe ka nxjerrë Erion Veliajn e vërtetë, atë që jo të gjithë e njohin: një mashtrues të korruptuar, që nuk kursen as fëmijët për hir të pushtetit. Erion Veliaj vazhdon të heshtë për ngjarjen e tmerrshme në çerdhen 14 të Tiranës, ku shpërthimi i fuqishëm,, fatmirësisht, ndodhi në një orë kur çerdhet janë të zbrazura.

Njësoj siç veproi për të fshehur dhe pastaj për të mbuluar krimin e vrasjes së 16 vjeçarit Ardit Gjoklaj tek plehrat e Sharrës, Erion Veliaj ka urdhëruar zhdukjen e çdo gjurme të përgjegjësisë kriminale të Bashkisë së Tiranës për shpërthimin shkatërrues nga një bombol gazi, në çerdhen 14 në Ali Dem.

Erion Veliaj është angazhuar personalisht të gënjejë dhe mashtrojë çdo njeri publik që flet për ngjarjen, duke u thënë se shpërthimi ishte në një godinë jashtë çerdhes dhe pa lidhje me të. Erion Veliaj urdhëroi vartësit të gënjenin prindërit e alarmuar duke u thënë se çerdhja nuk përdorte gaz.

Pamjet televizive të ekraneve që nuk e çensuruan ngjarjen, siç e çensuroi Top Channel, dhe dëshmitë e gazetarëve nga vendngjarja provojnë mashtrimin kriminal të Erion Veliajt. Tregojnë se shpërthimi është brenda çerdhes dhe se prindërit dëshmonin për erën e fortë të gazit.

Një kryebashkiak i përgjegjshëm, që nuk i përdor fëmijët për fasadë dhe propagandë, do të kishte sqaruar publikisht rrethanat që, vec për hatër të Zotit nuk sollën një tragjedi, si dhe do të kishte marrë masa urgjente për të verifikuar gjendjen e të gjitha çerdheve dhe kopshteve në Tiranë! Realiteti është se Tirana drejtohet nga një mashtrues dhe hajdut që bën gjithçka për të fshehur krimet e tij.

Nëse Prokuroria do të ishte në krye të detyrës dhe jo nën kontrollin e qeverisë, Erjon Veliaj do të ishte në burg si përgjegjës për manipulimin dhe fshehjen e provave, ose e thenë me terma teknike ‘pr pengim të drejtesise’, të së vërtetës! Çështja është se “drejtesia” nuk po e kërkon TE VERTETEN!

15 Comments

 1. Keta s;ka kush i fut ne burg, se me drejtesine e prokurorine jane kushurinj. E kush do i denoi, kjo drejtesi e kapur? Keta do e marrin hakun kur drejtesia te jete zbatimi i kushtetutes ashtu sic duhet, brenda ligjeve demokratike, e jo me rilindas, e kelyshe komunistesh, hajdute, narkomane e mashtrues.

 2. Ne qofte se Erion Veliaj duhet arrestuar per fshehje te provave te shperthimit te nje bombule gazi ku nuk pati asnje demtim njerzor, po Sali Berisha ku duhet te ishte mbasi mashtroi per stilolapsa dhe cadra pistoleta, thika me helm, etj., zhduku filmimet e kater vrasjeve te pafajshme, po per Gerdecin, po per urdherin e hapjeve te depove te armeve ne 97 ku duhet te ishte o plehera te vetequajtura demokrate. Sa viktima ka lene dhe sa te te tjere kerkon te lere pas me thirrjet qe bene per revolucion? A e kuptoni se sa te ndyre jeni!?

 3. Ej ti FUKSI i pare, per cilen prokurori dhe drejtesi dhe kelysha komunistesh flete ti per ate te Berishes!?

 4. Ju -breshkat-e Edvinit te pakten vini nje -pseudonim,qe te indetifikoi nga ana formale si komentues te mos shkruani me-pa emer-,i pa emer .apo kini friken e lepurit se mos ju indetifikojne me te vertete ,apo nuk dini ku te shkruani emerin por keni mesuar vetem ate –Postoje Komentin-

 5. Po kete bastard pse nuk e arrestoje prokuroria kur na doli si kaubojs me pistolete ne nje tubim publik ai llalla harruat.kur te flasesh per te tjere duhet te jeshe i paster vete ke eshte morali.e keni filluar heret fushaten.

 6. O Stalin perse e kruan bythen me te gjithe!?
  Te kame thene, ti je nje Askarid qe flet nga uturaku i Saliut.
  Fillo e vill tani tere gropen septike te halese se kulles Vicidolit!

 7. Kjo me keta komentuesit hemorraide, te rilindjes, te ben te vjellesh e te kujtosh kodoshet e spiunet komuniste, qe jo me shume se keta, kur populli ngordhte, keta horra lumturoheshin. Dhe a tek i kemi, keta pseudonime kopukesh komuniste, qe sot duket realiteti, e keta qe freskojne prapanicen e psikopatit kercejne ne komente kundevenije. Sa te poshter, hajdute, kriminele, narkomane, e katile qe paskeshi qene ju o rilindas komuniste qelbesirash. Mashtruea keni lindur, e ne sketerre do shkoni o bandite te shkelqimit te poshtersive,,, e kete keni bere ju xhandar te greqise, e tradhetise.

 8. Ky -i pa emer-mund te jete-zorra e trashe e -edvinit-.Qe nuk i shqitet dot se nga te lepiret e ka gelltitur ne stomak sa here i shajne edvinin i djeg stomaku .Lexoji komentet o jashte qitja e rivdekjes.o morr i kuq -Breshka-ju quajta dhe ta kini per nder se breshkat jane me lart se ju morrat e kuq -Jume plot gojen mund t’ju quash -krimba-haleje-qe nuk rrini dot pa ngrene fekale o injorantet e shekullit.

 9. Gadishmeria, pergjigjeja e komentuesit Berti, qofte,, i cdo gjinie,, po verteto shprehjet, e realitetin se ky birko, qen i RAMES, trashegimtar kulish komunisti, eshte i pa ndreqeshem, po ashtu si veteranet, e babai i tije shpirterore. Ja pra sa qener besnike, e lugeter te rilindjes jeni. Heren tjater, te pres te na shpifesh nga ato gjerat qe i keni profesion,,,,,shpif, e shpif se nj gje do mbetet, keta jeni e do jeni ju kerrma.

 10. Seriozisht,ilacet te bejne derman,me sa duket servisi jo,je vit prodhimi i vjeter gjithsesi kalo nga salivari per ndonje keshille.Ilacet

 11. Desha te shkruaj e te komentoj kete shkrim te kaubojsit por kjo redaksi nuk me ka botuar komentin e pare qe kam shkruajtur sepse une nuk kam kulturen dhe nuk mund te shkruaj me gjuhen e ketij deputeti dhe ate te komentuesit me pseudonimin Stalin ose te atij ” Pa emer”

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike.