• |
ide | kryesore

Këto janë datat kur do luhet Milan-Genoa e Sampdoria-Fiorentina

Sport

La Lega e Serie A ka komunikuar zyrtarisht datat e rikuperimit të dy ndeshjeve të kampionatit të shtyra për shkak të tragjedisë së urës Morandi.

Sampdoria-Fiorentina e Milan-Genoa do të luhen respektivisht të mërkurën në 19 shtator dhe të mërkurën e 31 tetorit, ndërsa ende nuk është përcaktuar orari i zhvillimit të takimeve.

Dy takimet janë shtyrë pas kërkesës së klubeve xhenoveze në respekt të ngjarjes që goditi qytetin në 14 gushtin e kaluar.

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike.

Kthehu