• |
ide | kryesore

Lyerja me ‘gjak’ e policisë, arrestohet 6 aktivistë dhe deputetja e Vetëvendosjes

Lajme, Të fundit

Arrestohet deputetja e Vetëvendosjes, Saranda Bogujevci. Mësohet se arrestimi ndodhi pas incidentit para stacionit kryesor të Policisë së Kosovës, ku dhjetëra aktivistë të VV-së kanë hedhur bojë drejt ndërtesës dhe policëve.


Mediat kosovare raportojnë se mes 6 aktivistëve të arrestuar është dhe Bogujevci. Të arrestuarit sipas VV-së janë; Saranda Bogujevci, Rinë Zhitia, Diellëz Arifi, Elona Kurti, Çlirim Gërbeshi, Atdhe Arifi, Patrik Domi.


Aksioni është organizuar për shkak të siç kanë thënë organizatorët “mos reagimin e Policisë në dhunën ndaj grave”.


Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike.