• |
ide | kryesore

Vetëvendosja/ Ibra tregon pse e tradhëtoi Los Angelos në humbjen 5-0

Sport

Për të mos dëmtuar ligamentet pas dëmtimit në gju, pësuar në prill 2017, Zlatan Ibrahimovic vendosi të mos zbresë në fushën sintetike të Seattle, ku pa suedezin Los Angeles Galaxy u shpartalluan 5-0 nga Sounders.


“Mendoj se është turp të luash në një fushë sintetike” kishte deklaruar suedezi para ndeshjes. Fitorja për Galaxy mungon prej 4 ndeshjesh dhe tani playoff është në rrezik.Ish-sulmuesi i Manchester United ka shpjeguar zgjedhjen për të mos luajtur: “Mendoj se është turp të luash në një fushë sintetike. Kam luajtur vetëm 10 minuta në Portland në një terren të ngjashëm dhe ishte padyshim fusha më e keqe ku kam luajtur ndonjëherë”.Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *