• |
ide | kryesore

Video/ Mateo i vogël në krahë dhe gol, dita e lumtur e David Silva

Sport, Video

Fitorja 6-1 kundër Huddersfield do të futet në memorje jo vetëm për tregolëshin e Sergio Agueros, por edhe për përrallën e David Silvas. Kampioni spanjoll, në fakt, ka jetuar një ditë të paharrueshme. Fillimisht mesfushori 32 vjecar zbriti në fushë me djalin e tij të vogël Mateo në krahë, i biri i lindur prematur në dhjetor që luftoi për muaj me rradhë mes jetës e vdekjes. E pikërisht para syve të trashëgimtarit e ta bashkëshortes Jessica shënoi golin e mrekullueshëm të 4-1 momental.

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike.

Kthehu