• |
ide | kryesore

Ndalohet në Kakavijë shqiptari me mijëra euro, dogana greke i bllokon paratë

Lajme, Të fundit

Një shqiptar që po udhëtonte nga Greqia drejt Shqipërisë me një shumë të madhe parash është bllokuar nga autoritetet greke në doganën e Kakavijës.


Shqiptari kishte me vete 14 mijë euro, të cilat nuk i kishte deklaruar tek organet doganore sipas ligjit.


Doganierët grekë sekuestruan 25% të shumës së parave, sikurse e parashikon ligji. Tvklan shkruan se kushdo që kalon kufirin dhe ka të paktën 10 mijë Euro, shumën e parave duhet ta deklarojë tek autoritetet doganore përkatëse.

1 Comment

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike.

Kthehu