• |
ide | kryesore

Zgjohet nga koma pas një viti, talenti i Ajaxit emocionon shokët

Sport

Një vit nga sëmundja që e goditi në fushë gjatë miqësores me Ëerder Bremen në 8 korrik 2017, Abdelhak “Appie” Nouri ka dalë më në fund nga koma. Për shkak të një aritmie, talenti i Ajax pësoi një kolaps kardio-çirkolator që i shkaktoi një dëm të rëndë dhe permanent cerebral, por sot ka nisur të komunikojë me familjarët e tij me xheste të fytyrës: “Gjendja e tij neurologjike është përmirësuar krahasuar me disa muaj më parë” ka treguar i vëllai Abderrahim.


Në këto muaj edhe në Itali lojtari nuk është harruar kurrë: ish-shokët e skuadrës Justin Kluivert, tani tek Roma, e Younes, tek Napoli, kanë vendosur të mbajnë të njëjtin numër që Nouri kishte tek Ajax, numrin 34.

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike.

Kthehu