• |
ide | kryesore

Kolosi amerikan, partneri i ri i Inter

Sport

Inter vazhdon të shpërndajë brandin e tij në Kinë, me partneritete komercialë të nivelit të lartë. E fundit e zbuluar në Kinë nga Sohu, mban emrin e A.O Smith Corporation, kolosi amerikan në sektorin e elektroshtëpiakeve.

A.O Smith, është themeluar në Milwaukee, në Wisconsin, në 1874 dhe ka nga 1998 një qendër operative edhe në Nanchino, pikërisht në qytetin ku vepron Suning.


Kolosi amerikan, një ndërmarrje prej 2,5 milionë dollarë të ardhura vjetore, ka qendra në 24 vende të botës (mes të cilave Kanada, Kina, Turqia, India e Vietnami) e tani është bërë partneri zyrtar i Inter në Kinë.

1 Comment

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike.

Kthehu