• |
ide | kryesore

VIDEO/ Të rinjtë e LSI-së stërviten me marsh ushtarak: “Saje Qorri ku je ti…”

Syri i Lapsit

Të rinjtë e Lëvizjes Rinore për Intergrim kanë vijuar edhe këtë vit me kampin e Jalit. Ajo që ka tërhequr vëmendjen në rrjetet sociale ishte një këngë e kënduar nga të gjithë me ritëm ushtarak. Më poshtë VIDEO dhe teksti i plotë.

Kenga e LSI

Çohuni djem o edhe vajza
se rinia eshte e para
mbas BURRNESHES shkoni te gjithe
ta rrezojme kete qeveri.

Shiten det e falen toka
por Shqiperia eshte e jona.

Ne dore te piktorit slehet vendi
ai nuk eshte nje burre shteti
Çohuni djem o edhe vajza
se rinia eshte e para
O piktor i jeshiles
shite shoket per karrike

Saje qorri ku je ti ?
Edi Rama te shiti ty.

Nuk shef arsim ne vendin tone
shef vec parcela me droge.
Shqiperi moj sa durove?

Koncesionet spo mbarojne
Taksa ktej taksa andej
ky piktori po na rrjep

Cohuni burra cohuni gra
Gjithe rinia ne na la
thone te ardhme ketu nuk gjejne
Mafie ketej mafje andej

Shqiperi moj zonje e rende
ku dot shkoje ky halli jot ?
Ne nuk ikim nuk te leme
piktori këtu nuk ka vend
Te iki ai nga vendi jone
është e jona Shqipëria mëmë

15 Comments

  1. Rilindas nuk jam, por kur dalin dhe ankohen keta ushtaret e llumit, mafiozit, kurvarit te politikes Ilir Meta + Mona. Ju kane shpelare trute. Juve jeni per te ardhur keq me shume. “Ku do te shkoje ky halli jot?” pyesin keta debilat: ne bythet tuaja ishalla, se ju pame se c’bete kur ishit ne qeveri per 8 vjet.

  2. Ushtria a fshatareve dhe agallareve. Doja te thosha dukeni si ushtria e rinise se Hitlerit, por edhe ata dukeshin me fisnike se ju, shpifesira

  3. Sa turp kush i con keta mjeran aty te perversi meta kane familjet a jo keta njerez po harruan qe ishin bashke ne qeveri me ramen vodhen me drejtora me diploma kristali cfare behet keshtu ne shqiperi turp per popullin shqiptar qe shitet per nje rroge shteti te ilir e monika plehra e vendit hajdute ordinere po na infektojne rinine keta horra

  4. Bobooo. Ca jane keta?!!! E pashe me heret, por mendova per muxhahedinet e iranit. Na falni , qe nuk e fiksova! Por ky eshte lajm. Vras mendjen ju kane dhene hashash, apo me te forte?!! Ku eshte katandisur Shqiperia!! Rinia e ketij vendi, qe eshte gati te hidhet ne lufte per Monen, burrneshen.
    O zot i madh!!! Duke i bere lavde Mones, i shton jeten ne pushtet Rames Metes dhe Bashes. Ata jane nje, dhe se kuptoni. Pse konsumoheni kaq shume. Kujtoni se po beni pushime me leket e Mones, kujtoni se po ju qeras Mona me leket e saj?!!!!! O budallenj jane leket tuaja prape, por qe kalojne ne tre duar.

  5. KTA JANE PIONERET E MONES. JANE MBAS ORGJIVE ME DROGE NEPER TENDA…… PO ANKOHEN TE SAJA PER CMIMINE RITUR TE DROGES…… PO ME VJEN KEQ PER REALITETIN E DOKTRINES SE LSI PO SHOF QE KA DHE TE MITUR E MINOREN….. KY ESHTE SKANDALI ME I MADH SE VJEDHJET E MONES. ** TE INDOKTRINOSH TE MITURIT** NJESOJ SI PARTIA ENVER.

  6. Eshte fatkeqesi qe brezi ri ushqehet me portretin dhe imazhin e burrneshes, sesi mund te vjedhesh , te blesh njerez, vota, deputete politikane, te vjedhesh ne menyre te pangopur , ta ndash pushtetin brenda krevatit, te mjelesh nje administrate te tere. Kjo eshte nje video, qe pervecse ngjall neveri, te trishton sesi kjo makineri pushteti( LSI), lavazhon mendjen e ketyre te rinjve dhe te rejave, nje pjese e te cileve duket qe jane femije.

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike.

Kthehu