• |
ide | kryesore

“A po e shihni oj lopte e mia sa i zoti jam une?” Berat Buzhala dekripton foton e Ramës me Ronaldon

Lajme, Të fundit

Berat Buzhala duket i neveritur nga foto që kryeministri Edi Rama bëri me Kristiano Ronaldon. E quan atë të shëmtuar, të pashpirt dhe qesharake. Sipas tij, mesazhi i vetëm që Rama përçoi me publikimin e asaj fotoje është mburrja dhe arroganca para popullit, që nuk ka si të konsiderojë tjetër veçse “lopë”.

Më poshtë komenti i plotë:


“Ka shku ne Itali me e bo nje foto me Ronaldon, duke abuzu me poziten e tij politike. Kryeministri i shtetit me te varfer ne Evrope shkon ne Itali, me e taku njanen prej ikonave te futbollit boteror.

Dhe kete takim e ilustron ne Facebook, sikur me deshte me iu thane shqiptareve: A po e shihni oj lopte e mia se sa i zoti jam une? A po e shihni o zhelana cfare Kryeministri te jashtezakonshem keni?

O te mjere, ju nuk me meritoni mua, sepse une e takoj cdo njeri ne kete planet, kurse ju nuk keni buke me e mbushe stomakun.

Pra, miq, ky eshte nenteksti i kesaj fotoje. Sikur Ronaldo te kishte qene per vizite zyrtare ne Shqiperi, hajde me 1000 dreqen, Kryeministri i atij vendi mundet me e taku, se nuk ka ku shkon pertej shtetit te vet.

Mirepo, me shku ne Itali, me e keqyr nje derbi, me e realizu nje foto me yllin e futbollit, me e plasu ne faqen e tij ne Facebook, kjo eshte aq e shemtume, aq e pashpirte, sa eshte ngapak edhe qesharake.

Ed, une i kisha lepi buzet nga xhelozia nese ti e kishe taku Ronaldon, a e kishe taku kendo ne kete bote, duke mos qene Kryeminister i shtetit, ose duke mos qene i zgjedhur i popullit, por duke qene nje individ i suksesshem i shoqerise shqiptare.

Ti Edi, ti qe e udheheq Shqiperine tash ne mandatin e dyte, krejt cka ke arrite ka qene rritja e hapesirave per kultivimin e droges 🙂.

Batoni nuk ke me ty a?”, shkruan Buzhala.

18 Comments

 1. Nuk ka nevoje per leke per te diskretituar piktorin deshtak , ky kryeminister debil e diskretiton vetveten cdo dite pa patur nevoje per nje dore. Administratori i shtetit te leckosur shkon krekoset neper stadiume. Ideatori i mjekesise falas dhe hajduterise me te madhe ne mjekesi nepermjet koncensioneve.

 2. Ky miku ka kaluar ne delir. Mos harroni qe para 15 vjetesh endej rrugeve te Parisit per nje pjate me makarona. Sot eshte bere i pari i ketij vendi , me te varferin ne europe, por qe ka kryeministrin me te pasur ne europe. Kontrasti eshte shume i madh. Sot ka 200-300 mln euro pasuri, ofiqe, respekte. Ai dhe kaq, nga zori mban veten. Sepse per keta cdo dite eshte variacion. Mbledh qeverine ne vlore, se perton me ardh ne tirane. Vape, kohe pushimesh. Nuk ka njeri me fasade dhe bosh se Rama. Eshte vetem nje klloun qe krekoset si kokoshi maje plehut. Degradon per dite e me shume , dhe nuk e kupton. Nuk mund ta kuptoj e mos i vini faj.
  E lepijne per dite, i bejne elozhe, i thurrin lavde. Nuk arrin te shoh dot pertej oborrit.
  Keshtu ndodh. Kur i vjen fundi pastaj, dhe perplasen me njerezit nuk di ku te fusi koken , dhe keshtu ka per te ndodhur.

 3. Nuk eshte klloun. Eshte kreu i organizates kriminale me te rrezikshme per sot. Vecanerisht per shqiptaret. Dhe populli shqiptar as qe ka per reaguar. Eshte ende ne stanjacionin e injorances: 500 vjet me otomanet, 30 me post otomanet (zogistet), 50 me komunistet e tash 30 vjet me kush kriminel te vije (Fatos, Sali, Ilir, Edi). Plot 610 vjet injorance. Mbase, nese nuk do jemi zhdukur, pas 400 vitesh do mund te behet dicka.

 4. Buzhala e ka me ndjeshmerine e sedres popullore; se me nje karshillek te tille, qe ky mizor i ben ketij populli. Dhe pyetja, e nenkuptimi eshte se sa , e deri kur ky popull do duroje kete pushtues rilindas qe tallet me te., qe e vjedh, e drogon, e largon nga vendi, e mashtron,,,,,,,andaj ore njerez; ky duhet shporrur e te jape llogari per tere te zezat qe ka bere ne kete vend ne stilin e tij te drejtimit te shtetit, sepse ky vetem shtet nuk eshte, por bande e tere te keqijave, Diktatoret, qe edhe ky e di shume mire perfundojne ne gijotine.

 5. Po bosi i klanit mafiozopolitik Trusti i Geshtenjave sa para e pasuri ka,prandaj vriste popull neper rruget e shqiperise.

 6. Sa del nga plehu komentatori Berti, plehra nxjerr nga goja, si fantazi e kopileve te sigurimit. Po si s;ka turp, qe me kete varferi e shperdorim qeveritar me pasurine e tardhurat e ketij populli keta barbare pa piken e turpit vjedhin, vrasin, mashtrojne, e terrorizojne nje popull. Plehrat rilindase, e treguan vehten qe jane pasardhes te atyre qe i bene gjemen ketij populli per 45 vjet, e po keshtu edhe sot por me stilin e mashtrimit, droges, blerjes se votes e korrupsionit. Keta jane te pa pare por qe populli po i njeh edhe me mire. Langaraqi, Berti, si guak e mistik vetem i asaj qe di, sulmon demokracine, qe e cila i ka siguruar babait tije pensionist komunit, qe ka luftuar perendimin e naton pension me te mire se puntorit qe ka punuar nje jete e sot merr sa nje te treten e pensionit te luftetareve komuniste, qe sot kjo rilindje i ka kontigjente. O Bert kaqoli” edhe per keto qe ti shpif, sajo, e lufto, i ke nga ata qe ti i quan kriminel”. Ju jeni faqe zinjte e ketij populli me gjithe shpuren, e ata si puna tende. TURPI I KOHES, ne kete DEMOKRACI.

 7. Nuk duhet justifikuar Rama si e keqja me e vogel. Sjellja e tij arrogante, eshte shqetsuese dhe nuk mund te pranohet. Ky kryeminister nuk qeveris me. As e ka idene se ca behet me punet e shtetit. Ka lene disa benjamin te tij , ne krye te institucioneve, qe vjedhin per dite, dhe i dergojne pjesen ketij te gjatit. Eshte bastarduar gjithcka. Eshte qelbur peshku nga koka. Ka lene ca kalamaj, ca budallacka qe menaxhojne institucionet, ne menyren me te keqe te mundshme. Kryeministri turist as do tia dije. Administrate eshte totalisht e paafte dhe kaotike. Nuk sherbehet dhe as nuk zgjidhen probleme.
  Keta kane vjedhur hapur qe diten e pare ne pushtet. Jane mirefilli nje cet grabitesish, dhe mburren me vjedhjen.
  Levizja e kryeministtit turist me charter, pastaj takimet me anjelin dhe ronaldon, nuk jane rastesi, por filozofi.
  Me kujtoi Fatos Nanon, qe i bente mbledhjet e qeverise ne rinas.
  Keta jane te papergjegjshem, dhe duhen shporrur!
  Ka shqiperia njerez te rinj , me dinjitet dhe integritet, qe mund ta drejtojne kete vend.
  Nuk duhet te lejojme qe kjo pasuri publike qe i takon secilit prej nesh te menaxhohet dhe vidhet nga tre duar Rama, Meta, Basha.
  Ju kemi varur ujqerve melcite ne qafe, dhe spo e kuptojme.

 8. Ti Fax i rradhes ajo qe une them eshte e vertete sepse kutine e zeze te komunizmit e ka mare ne dore komunisti i demokracise me pardesy te bardhe saliu nga dora e ramiz alise ky ishte njeriu i vazhdimsise se keti klani te fuqishem mafioz,interesou.kurse per foton rama edhe kete rradhe hodhi gurin budallejte qe jane me shumice po i shkojne mbrapa duke e ndihmuar ate ne reklame pa para O te mjere.

 9. Vertete i shkon Beratit kjo batude te cilen perpiqet te lexoje nga pamja e Rames me futbollistin.I shkon per veten e tij se vertete pa qene me kater kembe nje qe i thote veti gazetar nuk shkruan marrira te tilla.Sado te urreshe dhe te shtyhesh nga padronet,gazetari duhet te ruaj dinjitetin e vete.Ky veshe gjati nuk ka identitet as dinjitet fare,por perpiqet te njollose burrat dhe grate qe kane autoritet e dinjitet duke u perpjekur te neutralizoje vleren e manget te karakterit t vete.Ky lapush shpesh nuk respekton as vlerat e shenjta, as luften e UCK-se.Minimizon dhe njollose ata te cilet ne momentet vendimtare u gjenden ne nivelin me te larte te detyres se shenjte kur ky plesht p.dh. strukej si miu nga friga madje u vu edhe ne sherbim te djajkeve te karpateve.

 10. Shprehje injronti te cilit veshtire eshte ti besohen edhe lopet sepse edhe nga veshet pothuajse perngjane megjane e gjalle.Berati eshte thjeshte nje lope ne dy kembe dhe nuk pritet asgje e menqur nga ai.

 11. O popull te ndihmoj fati
  qe te po ”qeveris ”ky i gjati
  vendit tone ky i ka munguar
  te qeveriset nga nje i droguar

  te genjeje ,te mashtroje
  te fryehet nga -euforia-
  me arritjet imagjinare
  qe po ”punon” qeveria

  te vije verdalle nepeper bote
  poshte e lart neper orgjira
  ekzpozon pacavuret
  pikturat e tij ”te arrira”

  i duket vetja -sheik-
  me kete popull ben c’te doje
  dhe eshte i shume i sigurt
  qe ky popull dele perseri do ta votoje.

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike.

Kthehu