• |
ide | kryesore

Tsipras ndryshon qeverinë, emëron ministra të rinj

Lajme, Të fundit

Greqia ka një kabinet të ri qeveritar. Kryeministri Aleksis Tsipras ka zyrtarizuar sot ndryshimet e disa ministrave, për t’i dhënë një tjetër impuls qeverisë së tij. Sipas raportimeve në mediat helene, në kabinet kanë ndryshuar ministri i Ekonomisë, Mbrojtjes së Qytetarëve, ai i Brendshëm dhe ai i Arsimit. Ndërkohë që nuk kanë lëvizur ministra të tjerë të rëndësishëm si ai i Jashtëm, Nikos Kotzias, ministri i Mbrotjes Panos Kamenos. Ministrat e rinj janë:


Ministri i Ekonomisë dhe Zhvillimit, Yiannis Dragasagis
Ministri i Mbrojtjes së Qytetarëve, Olga Gerovassilis
Ministria e Brendshme, Aleksandros Haritsis
Ministria e Arsimit, Kostas Gavroglou


 

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike.

Kthehu