• |
ide | kryesore

Aksidentoi për vdekje dy persona në Arapaj, del para gjykatës Amarildo Çalamani

Lajme, Të fundit

Ka mbërritur në Gjykatën e Fierit autori i aksidentit me dy të vdekur dhe një të plagosur në Arapaj të Roskovecit, Amarildo Çalamani.


Aksidenti ndodhi mbrëmjen e së dielës, rreth orës 20.00. Dy kushërinjtë Amarildo, 29 vjeç, dhe Festim Dogani, 21 vjeç, po ecnin në trotuar, kur u përplasën nga një automjet që lëvizte me shpejtësi në një zonë të banuar.


Amarildo Çalamani, banues gjithashtu në fshatin Arapaj, fillimisht u largua nga vendi i ngjarjes, por u arrestua disa minuta më vonë dhe u shoqërua në rajonin e policisë së Fierit.

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike.

Kthehu