• |
ide | kryesore

Dëbohet nga Italia shqiptari i lidhur me ISIS

Lajme, Të fundit

28 vjeçari shqiptar i larguar për terrorizëm nga Italia është dëbuar me urdhër te datës 23 gusht.


Që prej 24 gushtit ndodhet në Tiranë dhe është marrë në zoterim nga autoritetet shqiptare, te cilët kanë dhe informacionin e plote mbi identitetin e tij.


I riu shqiptar Ishte banues në komunën Castelbolognese në provincën e Ravennas, pa leje qëndrimi në Itali. E dashura e tij shqiptare me shtetësi italiane është shtatëzënë. Qëllimi i hyrjes në Itali i 28 vjeçari shqiptar ishte të pajisej me leje te rregullt qëndrimi  si baba i foshnjës që pritet të lindë.

28 vjeçari është i skeduar prej kohësh si person i rrezikshëm me lidhje me xhihadistët.


Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike.