• |
ide | kryesore

Endri Fuga reagon pas akuzave të opozitës: Përgojojnë njerëz e hedhin në eter shifra shumëmilionëshe

Lajme, Të fundit
fuga.jpg

Endri Fuga, Drejtori i Komunikimit në Kryeministri, ka reaguar pas akuzave në drejtim të shefit të qeverisë Edi Rama nga ana e Partisë Demokratike si për audio-përgjimin ashtu edhe për tenderat.

“Dje njeri, sot tjetri. Përgojojnë njerëz e hedhin në eter shifra shumëmilionëshe, duke e bërë të kotë që t’u përgjigjesh për çdo budallallëk.


KM dhe qeveria janë të vendosur të çojnë përpara reformat dhe të fokusojnë të gjithë vëmendjen tek njerëzit e tek puna në shërbim të tyre”, shkruan Fuga.

4 Comments

  1. Pse me duket si reagim i nje personi qe i zene ngushte dhe qe nuk di se cfare te thote, hedh shashka dhe ben batuta ashtu si edhe shefi? Pse nuk bejne nje reagim te argumentuar (nese i kane argumentat), per te hedhur poshte “akuzat e padrejta” te opozites? Pse nuk ka nje replike ku te flitet me fakte dhe jo me epitete, krahasime, metafore apo batuta bajate qe bejne te qeshin vetem militantet e thekur? Kjo dalldi ka vetem nje arsye, pushteti i konsideron njerezit si dele te vonuara menderisht!

  2. Ueeee gjallë qenka ky. Unë thashë kushedi i ka hum lopa që çmend shefi vet dhe ka dalë ta kërkojë. Duket qe eshte viqilent. O shoku transparenca, që tu gris e gjithë qesja, po për eskursionin e shefit tënd karo-ministër në torino ke gjë për të thënë apo janë të gjitha gënjeshtra? Po për “biznismenin” e ndershëm që e lodhet duke i dhënë shumë para ke gjë për të shtuar, apo edhe këto janë gënjeshtra? Po për “prostitutin” biba ka gjë për të sqaruar opinionin? Apo meqë i plasi bomba ne dorë le te vdesi ai thoni ju…. jo për gjë po meqë u tregu loqe dhe ju nxorri edhe atë pak bojë muti qe ju kishte ngel në të se mes dhe ai. Edhe këto gënjeshtra janë.. .. prit edhe pak se edhe ty ti kane porosit llampat tamom .. …

  3. Ja, doli memeci qe deri sot vetem prapaskena ka pregatitur. Shikojeni, e ndigjojeni sa i cilter”’ qe eshte mafiozi si le gje padronit. Mashtruesa te kalibrit te pa pare, akoma shkon me mendimin se populli eshte tufe qe keta hajna e kane bere si vele qe e cojne nga duan keta. Shume te mjere jane. Ne vend qe te reflektojne, e te pranojne tere kobezine qe kane bere, e qe ju vihet cdo dite perpara, luajne rolin e budallait, sikur s;ka ndodhur gje, por sulmojne opoziten e kritizeret, qe me te drejte mbeshtetur ne fakte ia perplasin cdo dite ne surrat kesaj qeverie mafiozesh. Dhe e fundit, kjo trego qe keta jane trembur po vete nga bemat e poshtersite qe kane bere. E fundi po u vjen.

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike.

Kthehu