• |
ide | kryesore

E konfirmon LSI: Në zgjedhjet lokale do të jemi në aleancë me PD-në

Lajme, Të fundit

LSI Monika Kryemadhi ka lajmeruar sot ne nje takim me strukturat e LSI-së në Tirane, se opozita do te dale me nje kandidatë te perbashket ne zgjedhjet lokale.

“Opozita e bashkuar do të dalë bashkë në zgjedhjet e ardhshme e as që po punon për të gjetur kandidatin fitues per bashkine e Tiranes, por e rendësishme platforma jonë e përbashkët për uljen e taksave qe jane cdo dite e me shume qe i marrin frymen shqiptareve, uljen e varfërisë dhe ofrimin en një shërbimi me cilësi më të lartë”, deklaroi Kryemadhi.

“Do evidentojnë cdo socialist të zhgënjyer nga rilindja dhe do bashkojmë forcat progresive të gjitha strukturat qofshin politke ose jo, në qendrat e votimit për të ngritur barrikadat e protestës dhe revoltës ndaj uzurpimit të rilindjes që i ka bërë qytetit të Tiranës”, tha kreu i LSI.

6 Comments

  1. Edhe votues nga Afrika apo Azia te merrni perseri Ju aleanca PD-LSI kurr nuk fitoni. Shikoni veten se kush jeni dhe pastaj kerkoni voten! Keni bere KERDINE NE VJEDHJE, KORRUPSION etj. Dhe nje arsye me shume eshte “Zilia” qe ka USA dhe BE per rinine tuaj (LRI) ju ben ju qe kurr mos te fitoni! PUSHTET PISLLEKU!

  2. Po Stalini me ari-n e kane miratuar kete marveshje ose me mire kete martese kurvash!? Jo per gje por vete ata keshtu e kane quajtur me pare.

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike.

Kthehu