• |
ide | kryesore

Sulmi ndaj gazetares, Kryeministria reagon pas akuzave të Bashës

Lajme, Të fundit
qeveria, vizat, kazakistan, marreveshje

Kryeministria ka reaguar pas akuzave të Lulzim Bashës lidhur me sulmin ndaj gazetares Klodiana Lala. Drejtori i Komunikimit, Endri Fuga, thotë se:
“Klodiana Lala falenderon qeverine, policine dhe Ministrin e Brendshem per gatishmerine, Basha akuzon Ramen. Me nje fjale avazi vazhdon! Solidaritet i plote me Klodin dhe e gjithe vemendja tek zbardhja e ngjarjes, se Lulezim Basha eshte humbje kohe”


5 Comments

 1. Ore po ai Lenci i rilindjes ai Vangjeli, pse nuk prononcohet ne mbrojtje te koleges, apo po kujdeset nga afer per shendetin e 20 eritreasve qe pritet te vijne ketu

 2. Paska falenderuar qeverine, se bandat e saj kane qelluar mbi shtepine e prinderve. Cudia eshte se keta bandite po e bejne si ai hajduti, qe kur po e ndiqnin therrist; kapeni hajdutin,,,,kjoeshte kjo bande qeveritare qe kemi ne.

 3. Edhe kjo farë komunikate qeveritare me djallëzi, ka kërcënimin e fshehtë ndaj gazetares.
  Duket se ky “sekretari i Ramës”, ashtu siç bëri Dinar Bardhok Biba me gjykatësin e Strasburgut, mësuesin e tij Bianku, “me shaka miqësore” do ti ketë thënë Klodianës e familjes së saj, rini urtë se do t’ju ndërsejmë edhe banditët e tjerë , që e gjora si nënë,duke pasur hallin e fëmijve e prindërve të saj, do ta ketë “falenderuar” me gjysëm zëri qeverin e krimit.
  Është histori e vjetër kjo e enveristëve.
  Kur donin të detyronin me dhunë gazetarë e intelektualë që t’ju shërbenin si spiunë të sigurimit, i kërcënonin me jetën e fëmijve e të familjes.
  Ka pasur fatkeqësisht të tillë viktima në kohën e diktatorit, që thyheshin për hir të fëmijve pasi nuk kishin asnjë mbrojtje.
  Por ky Gagaçi haron se sot kanë ndryshuar punët.
  Nëse do të ngjasë qoftë edhe ndonjë dhunë e vogël në familjen e Klodianës, duhet ti bëjnë mirë hesapet se shqiptarët nuk do të meren me Shullazët, por do ti vijnë Agaçit e Ramës në kryeministri, e nuk do të gjejnë hale ku të futen për tu fshehur, sic ndodhi në kohën kur vranë Azem Hajdarin.

 4. Po për çfarë ju falenderon or idiot i kryeministrisë, pse nuk tregoni të mirën që i paskeni bërë?
  Komenti duket jo si i një zyrtari të lartë të kryeministrisë, por si një komentues i rëndomtë e rugaç.

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *