• |
ide | kryesore

Video/ Gafa e Alisson trondit Liverpool, 67 milionë paund dhe ke përsëri një Karius në portë

Sport, Video

Liverpool fiton 2-1 në Leicester për javën e katërt të Premier League dhe kryeson kampionatin me pikë të plota, por tifozët e të kuqve janë tronditur nga ajo që panë në fushë. Alisson Becker portieri i paguar 67 milionë paund për ta marrë nga Roma, që duhet të bënte të harroheshin gafat e Karius në finalen e Kiev në Champions League, e bëri edhe më të madhe se gjermani i transferuar në Turqi.
Alisson tentoi të driblonte kundështarin që i rrëmbeu topin dhe shërbeu Ghezzal për golin e parë në portën e Liverpool në katër ndeshje.


Tifozët e Liverpool kanë përjetuar një déjà vu me Alisson që tani është në shënjestër të kritikave. Për fat, që gabimi të mos kishte përmasa fataliteti menduan Mane dhe Firmino me golat e tyre.


Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike.