• |
ide | kryesore

Basha bën paralajmërimin e fortë: Fakte tronditëse do të dalin, në Elbasan Rama ngriti çengelin e krimit

Lajme, Të fundit

Fakte tronditëse do të dalin dhe do të provojnë se këtu në Elbasan Rama ngriti çengelin e krimit të organizuar”. Kështu u shpreh kryetari Partisë demokratike Lulzim Basha në mbledhjen e opozitës së bashkuar në Elbasan. Basha la të kuptohej se këto fakte kanë të bëjnë me Xibrakën dhe laboratorin e kokainës.

5 vjet më parë u inaugurua tuneli i kërrabës, një vepër e madhe infrastrukturore, nga qeverisja e PD. 5 vjet më vonë kjo rrugë nuk ka përfunduar ndërsa ka gëlltitur për shumë pak kilometra, miliona euro. Nënkontraktor është Edmod Bego, anëtar i bandës së Lushnjës, mik i Ballës i cili ka marr plot 10 mln euro. Marrëdhënia e Ballës me Begon është një hesap që rëndon në xhepin e shqiptarëve. Janë zhdukur miliona euro dhe nuk përfundon rruga e Elbasanit. Kur ne drejtuam, ndërtuam autostrada, hoqëm kufijtë, futëm investime të huaja. Bëmë edhe gabime për të cilat u ndëshkuam me votë dhe dolëm në opozitë për t’u përgatitur më mirë, të vijmë në pushtet për ta çuar vendin përpara. 5 vjet që harxhojmë gjithë energjitë tona për të hequr kriminelët vrasësit, nga zyrat e shtetit”, – deklaroi kreu i PD-së.


 

7 Comments

    1. i pa emer fakte si ngjala e palla e metes qe i hengret ne lalz kur i kerkuat bllokun,bet ter at 21 janar per ta ber pastaj hajnin me ze dhe figur president.ik shko ne qenef negjmije se rama,tahiri,doshi,roshi,prenga etj dhjer nga overdoza jan nga goja e prapanica.ik tash ha se roshi ti perdhunon pastaj vllezrit e femijet e mitur.

  1. Ju kur beni gabime i beni 200 milionshe dhe jo 10 milionshe. Me pastaj semureni sa here keni diten per t’u paraqitur ne gjykate dhe me pas mbyllet ceshtja per procedure nga gjykatat teper korrekte.

    1. i pa emer mut stalini ke per te henger e lesh negjmije qe po te jep ama pas barit te enverit,qoi motren gjelilit se frroku ti trafikon pastaj nen e moter per prostitute si mimi kodheli ne greqi.

    1. O idiot po pse hiku në Itali me vrap vëllai i xhafajt nqs paska qenë e sajuar rasti i Babales? Vetëm ju idiotët e rilindjes i besoni këto budallalliqe.

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike.

Kthehu