• |
ide | kryesore

Deputeti i PS-së: Drejtuesit e policisë janë të paaftë, kërkoj interpelancë me Fatmir Xhafën

Lajme, Të fundit

Deputeti i PS, Gjetan Gjetani ka dalë kundër policisë në Kurbin dhe paralajmëron se nëse ky komisariat nuk pastrohet, ai do të jetë i pari që do të dalë në protestë. Në një postim në Facebook, deputeti socialist sulmon policinë e Kurbinit, duke deklaruar se në krye të krye të këtij komisariati ka njerëz të paaftë dhe të korruptuar.


Reagimi i deputetit të PS


Ngjarjet e fundit të ndodhura në Kurbin më kanë shqetësuar shumë. Duke bërë që, në Kurbin të mos ndihemi të sigurt. Eksploziv, kërcënim me armë dhe vrasjen e dy të rinjve tregon që poliicia është hallkë shtetërore shumë e paaftë. Kjo tregon se në Kurbin kanë sjellë oficerë dhe drejtues policie të paaftë, të korruptuar dhe ordinerë.

Si deputet i kësaj zone kam pasur ankesa të shumta nga qytetarët, të cilat do t’i bëj publike në Parlament. Brenda muajit shtator do kërkoj interpelancë me Ministrin e Brendshëm dhe në qoftë nuk do të marrë masa për pastrimin e komisariatit të policisë Kurbin, unë i pari do ngrihem në protestë, duke kërkuar mbështetjen e të gjithë qytetarëve të Kurbinit, pa marrë parasysh ngjyrat politike.


1 Comment

  1. Larg qytetit tim, larg fsahtit tim , larg lagjes time , larg shtepise time dhe kur i erdhi ne grop te byçes larg byçes time . Tani u kujtove ? Kur guzhunjer vihet bytha dihet produkti qe do gatuaj , MUT .

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike.