• |

Liga e Kombeve, Gjermania ruan portën përballë kampionëve të botës, këto janë rezultatet e deritanishme

Liga e Kombeve e ka përqendruar vëmendjen tek kryendeshja e mbrëmjes së parë, ku kanë zbritur në fushë për herë të parë si kampionë bote futbollistët e Francës, por vetëm në Gjermani-Francë nuk ka patur gola në pjesën e parë.

Për Divizionin B, Republik Ceke dhe Uellsi udhëheqin sfidat e tyre pas 45 minutave të para, por vetëm ishullorët duket se e kanë hipotekuar tashmë fitoren në derbin me Irlandën.
Sukeses edhe për Norvegjinë që në 45 minuta ka siguruar dy gola avantazh ndaj Qipros në Divizionin C, ku barazimin 1-1 e kanë fiksuar Sllovenia e Bullgaria.

Tetë skuadra kanë zbritur në fushë për Divizionin D dhe Gjeorgjia e ka mbyllur me fitore në transfertë sfidën e saj me Kazakistanin, ndërsa Armenia ka marrë fitoren 2-1 ndaj Lichtenstein.