• |
ide | kryesore

Berisha godet fort Thaçin: Argat i Serbisë që sot mban flamurin e saj

Arkiva, Kryesore

Beteja mes presidentit të Kosovës Hashim ThaçI dhe ish kryeministrit Berisha tanimë e ka kaluar cakun e deklaratave të thjeshta: Ajo është shndërruar në një çështje më të madhe për cënimin ose jot ë territorit të Kosovës. Duke qenë se kreu i shtetit në prishtinë është bërë protagonist kryesor i idesë të ndryshimit të kufijve, berisha i është përgjigjur sot nga Tirana: “Nuk ka kush autoritet që ç‘bëjë në tavolinë integritetin territoral të Kosovës. Nuk ka kush tagër të diskutojë kufijtë e Kosovës”, ka thënë ai.

Berisha i kthen reston Thaçit: Po pastron fytyrën me mbetjet e Beogradit

Por, Berisha nuk ka përfunduar këtu, ai i ka shpënë më tej replikat që u ndezën këtë fillim gushti.

Pa e përmendur me emër Hashim Thaçin ai e ka quajtur atë një argat të serbomëdhenjve në Prishtinë. “…këtë verë, serbomëdhenjtë në Beograd dhe argatët e tyre në Prishtinë ia dolën të shndërrojnë çështjen e integriteit territorial të Kosovës dhe kufijtë e saj në lajm kryesor rajonal dhe botëror” ka theksuar Berisha duke përmendur se dikur edhe Hashim Thaçi që sot valvit flamurin e Serbisë e ka kundërshtuar atë me forcë.

“Sa herë që e kanë shtruar (serbët), me dhjetëra herë, kanë marrë një përgjigje të prerë kategorike nga Tirana, për hir të së vërtetës dhe nga Prishtina, për fat të keq edhe nga kata që kanë marrë flamurin e tyre dhe e servirin sot si projekt të vetin” ka shkruar Berisha.

©Lapsi.al

23 Comments

 1. Cfare i bere more albin kurti qe e takove,cfare i the more i paudhe qe ky njeri te na hiqet si nacionalist i terbuar ne ditet me te keqia te tij ky monster qe nuk la pike nafte ne vend duke ja derguar makines vrastare te milloshevicit,te lutem Albin mos e tako me kete salivar.

 2. Ti, Bert greku me poshtersine e komentit tend po jep c;do dite qe je si psikopati i rilindjes qe hiqet se e do shume veriun, por ka nje urrejtje patologjike per tr.Akoma ben komentper naften ky deshtak komentues, sepse eshte sqaruar e faktuar, qe ajo sasi nafte qe e conin fshataret e rrethit te shkodres, me qellim fitimi sia vlente as per 10 makina, e le pastaj te flasesh per cilesine e saj. Pra ti pusht rilindas, demagog e shtremberues i realitetit e te ngjarjeve , mos fol e shkruaj me gjuhen e kodosheve si kopil komunist qe je. Te kam shkruajtur si keshille qe kazani i qelbesirave, vetem kerrma nxjerr si puna jote.

 3. Kaq kara jeni sa doni te mbuloni nje te vertete qe e ka pranuar dhe vete salikari ne me shume se dy intervista,por erresira ku ju ka futur ky monster ju ben te mendoni gjykoni me bythe zbuluar.

 4. Po tet kisha share babain do te me lavderoje o ariK kaq bole qenke o mavri nuk me ka rastisur kurre nje rrote Kari sa ty mer pederast i demokracise se salivarit qe ti ke qef gjithe diten ja mban ne goje ate qe i ka ngel

 5. M’u shtua respekti per Z. Sali .Te pakten ne vitet e fundit te karrieres se tij politike po i jep ndihme ceshtjes Shqipetare.Meriton nje FALEMINDERIT.Mos u merrni me Bert-et ne komentet tuaj se nuk ja vlene por komentoni rreth temes se shkrimit.Berti ja arriti qellimit qe t’ju shperqendroj nga tema se per kete eshte paguar dhe ja doli. Mos bini ne gracken qe ngrejne Bert-et

 6. Ty qe tu shtua respeki per salivarin ftoje ne shtepi qe ta kuptosh me mire.ky monster qe ju dashuroni ka nje mije te zeza ne kurriz dhe i ka lene nje te zeze te madhe ketij kombi ju qe dashuroni do ta kuptoni me vone kete.vrasjet e ketij monstre.r.hoxha,a.hajdari,k.trebicka,gerdeci 26 te vdekur,21janari me 4te vdekur,s.olldashin 176 burra ne tropoje 3000 te vrare 1997 etj po te doni takimet sekrete me milloshevicin,arkanin,bin laden keta i ka takuar per te miren e kombit dhe tuajen koto jane nje pjese e te keqijave qe ka bere ky njeri shpirt lig me mendje djallzore qe ju vazhdoni ta dashuroni deri ne vdekje ju ka kthyer ne kamikaz te mediave,por ka ditur te zgjedhe Pushti i Pushtave,se Pushta ka gjithmone verdalle ne kete rrace muti.tani vazhdoni te hani MUT me shumice ka per te tere.

 7. Ju ja hengert dhe Saliut tani po i hani dhe lepini bythen edvinit.Te tille jeni o pushta te buceve komuniste sic je ti o autik Bert.

 8. Habitesh me nivelin e berishianeve! Fjalori qe perdorin, u shkon tamam gjysem analfabeteve te kriminelit sali! Vetem fjalet qe perdorni, tregon shume qarte se kush jane militantet e saliut! Cfare mjerimi? Cfare tragjedi per Shqiperine! Saliu beri, qe keta injorante te perdorin kete gjuhe ,qe u takon vetem njerezve te brrishs! Keta i kane ngelur sales,andi dhe kenetaret komentues! Saliu ka qne dhe mbete njeri dhe spiun i serbeve !

 9. Ku ini o dhijaret e ridhjerjes qe ini analfabete dhe hiqi sikur keni mbaruar ne Kembrixh a Oksford ju kete gjuhe qe po perdorim per ju eshte pak sepse ju ini plehu i ketij vendi,llumi i kesaj shoqerie demokratike qe po e perbaltni me lloj -lloj menyrash qe ushtronin etrit tuaj ne diktaturen neo komuniste.Ju erdhi goja sepse ajo shtrese e perskutuar e regjimit tuaj diktatorial nuk beri hakmarrje tu kishte qeruar qe ne 1990 ten dhe kjo fale atij Saliut qe sot edhe ne gjumet ju del frikesoi dhe terbohi duke mos lene gje pa thene ne vend qe t’ja dini per faleminderit.

  1. Hahaha o “Stalini”o rroçke po ça hkmarrje mer k..r po PeDe-në komunistat e krijuan dhe Jo Ata komunistat e ndershem që besonin në ideal in komunist,POR llumi o sigurimit të shtetit dhe agjentat e UDB-se…

 10. Kishte te drejte Edi Rama ne 1990 kur thoshte ne cdo shtylle te varim nga nje komunist. Ketu i ve faj Saliut. Komunizmi fara me e keqe qe ka mbire ne kete vend. E shkaterroi varferoi cnderoi turperoi cburreroi kurveroi torturoi ne zemer te Europes ne syte e gjithe Botes. Prandaj te dyja tallen e tallen me hallet e ketij vendit. Por ky bari i quajtur gram nuk eshte shkulur as 30 % nga toka dhe nuk len asgje te mbije mbi toke. Ne pikun e veres cmimi domateve u stopua ne 180 leke kg. Po e ha populli dele kur vite me pare shkonte 600 dhe deri 300 leke. Mos permendim te tjerat si karburantet taksat e ujit e cmimi energjise. Popull dele dele dele. Kot lodhemi me qeverine. Ajo zgjidhet me votat e delete. Tani na ka ngelur te exportojme dele dhe te importojme dhi se mbase na freskon trurin qumeshti dhive.

 11. Edhe ti 4 iksa ke dale nga dy njerez te formuar ne ate kohe ke lindur,por ti mendjen e ke te ndyre me keq se nje komunist ti je me mendjen hibrid berishokomunist,hibridet ne pergjithesi dalin torollak

 12. O -Jetmir-o rrote k,ri kete e kam ditur me kohe ndoshta ti ne ate kohe nuk do ishe pjelle prandaj ju drejtova -pesisteve,neo komunisteve -qe ne vend ta falenderoni Salen e shani se ligjin e gjenocidit e nxori vetemper kaferat e -sorres te zeze -Nexhmijes.

 13. Ketij salivarit ja dhane pushtetin per ti ruajtur komunistet me te ndyre qe polli ai sistem per ti dhene pushtet ketyre plehrave qe moren ne dore shtetin dhe e shkatarruan deri ne detaj,prandaj dhe ju pjella te ndyra te kermave te atij sistemi e mbroni njeriun Kerme qe dhe ti mbronte te bente sikur i denonte per kafe,te bente sikur i jepte token pronarit te vertet,por ja mori dhe ja dha kesaj katekogoria qe thashe me larte dhe plerat e tjera qe i solli nga veriu dhe i beri pronar ne tirane,dhe ju pjella te ketyre keni arsye ta mbroni deri ne vdekje kete monster qe na e la peshqesh R.Alia serbi tjeter i kohes e veshi me pardesy te bardhe dil ne rruge e mblidh vota tani,dhe ja ku jemi sot.

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike.

Kthehu