• |
ide | kryesore

Jack Ma dorëhiqet nga Alibaba

Paparazzi, Slider

Jack Ma, do të japë dorëheqjen si kryetar ekzekutiv i perandorisë së ‘Alibaba’ të hënën, njoftoi New York Times.


Ai do të mbetet në bordin e drejtorëve të Alibabës, por të përqëndrohet në filantropi.


Jack Ma ka bashkë-themeluar Alibaban në vitin 1999 dhe e ka parë atë të bëhet një nga kompanitë më të mëdha të internetit në botë ku shiten produkte.Me një vlerë tregu prej më shumë se 400 miliardë dollarë, ai përfshin shitjen online dhe prodhimin e filmave.

Në një intervistë me Times, ish-mësuesi i anglishtes, Jack Ma tha se dalja e tij në pension nuk do të ishte fundi i një epoke, por “fillimi i një epoke”, duke shtuar: “E dua arsimin”.


Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike.