• |

Video/ Liga e Kombeve – Portugalia pa CR7 thyen Italinë, Kosova merr fitoren e parë

Italia kishte shpresuar shumë në mungesën e Cristiano Ronaldos, kur sfidoi Portugalinë, por përsëri luzitanët morën fitoren me një gol të shënuar nga Andre Silva në minutën e 48. Humbje për Mancinin që duhet të fillojë të gjejë stabilitet në skuadër.

Surpriza më e madhe është ajo në Ligën B, ku Turqia imponohet në Suedi 2-3, duke rikuperuar dy gola disavantazh pikërisht në 2 minutat e fundit të lojës.

Në Ligën C, Serbia bllokohet në barazim 2-2 në derbin ballkanas me Rumaninë, ndërkohë që Mali i Zi thyen lehtësisht Lituaninë.

Kosova merr fitoren e parë në Ligën e Kombeve në Ligën D, duke marrë vendin e parë të grupit të saj me 4 pikë. Arbër Zeneli dhe Atdhe Nuhiu kanë shënuar në fitoren 2-0 të Kosovës, që konfirmohet tashmë favorite e grupit 3.