• |
ide | kryesore

Lana DeL Rey heq dorë nga koncerti në Izrael

Paparazzi, Slider

Dhjetëra artistë të huaj, përfshirë edhe Lana Del Reyn, janë tërhequr në momentet e fundit nga festivali muzikor izraelit, “Meteor”, për shkak të një fushate ndërkombëtare për bojkot që udhëhiqet nga palestinezët.
Tërheqja e ka goditur skenën muzikore izraelite dhe e ka shndërruar festivalin në një betejë ndërmjet Izraelit dhe lëvizjet për bojkot, megjithëse Lana ka përmendur te tjera arsye për mospjesmarrjen e saj. Organizuesit e bojkotit kanë thënë se kanë arritur sukses dhe se kjo është dëshmi e kundërshtimit të politikës së Qeverisë izraelite ndaj palestinezëve.

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *