• |
ide | kryesore

“Lojërat e fatit”, Braçe sulmon Metën: Dekreti i rremë në përmbajtje

Lajme, Të fundit

Dekreti i Presidentit për ‘lojërat e fatit’ ka shkaktuar debate në distancë mes këtij institucioni dhe kreu të komisionit të ekonomisë.

Një ditë pasi institucioni i presidencës reagoi mungesën në mbledhjen e komisionit të ekonomisë, ku diskutohej dekretin për “Lojërat e Fatit”, me argumentin se nuk kishin ftesë zyrtare nga Kuvendi, ka reaguar sot kreu i këtij komisioni Erion Brace.

Kreu i komisioniet te Ekonomise dhe Financave ne Parlament u shpreh se kush kërkon të dijë më shumë mbi rregulloren e kuvendit duhet t’i drejtohet administratës, ndërsa sqaroi edhe një herë arsyen e rrëzmit të dekretit në komision.

“Dekreti i Presidentit materialisht ishte i vërtetë por në përrmbajtje ishte i rremë. Dua të sqaroj se ligji për tatmin mbi të ardhurat ka në thelb uljen e tatim fitimit për biznesin e vogël, për shoqëritë e bashkëpunimit bujqësor e blegtoral dhe uljen e tatim fitimit për të gjithë sektorin e agroturizmit”– u shpreh Brace.

5 Comments

  1. Ja nje politikan qe debatin politik e nderton mbi dokumenta dhe jo me shpifje si shumica e politikaneve,merni shembull ju gazetaret.

  2. O-pederasti -i ridhjerjes me perpara lihte me shume ku kelyshi tani pse nuk leh aq?Apo rri fshehur gjirizeve te halese qe drejton kete vend…Dhe per kete eshtene nje mendje me mua dhe -Bert autiku.

  3. Te qifshin ty me gjithe pragun qe ke zezaket,kinezet dhe shqiptaret qe gjithe diten meresh me te tjeret,meru mor dobic me lajmin.dobici dobic mbetet.

  4. Eshte normae, qente e rivjedhjes lehin kunder te gjithe atyre qe i nxjerrin fytyren e vertete, dmth paftyresine prej bastardesh .

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike.

Kthehu