• |
ide | kryesore

Vrau shqiptarin në Kretë, burg përjetë grekes

Lajme

Një shtetase greke, e akuzuar për vrasjen e shqpitarit Valton Loka në dhjetor të vitit 2017, u dënua me burgim të përjetshëm nga drejtësia greke.

35-veçari shqiptar u vra nga fqinja e tij në Kretë. Kujtojmë se vajza e re ishte përdoruese e drogës, ndërsa fqinji i saj, Valtoni, kishte shkuar në banesën e saj t’i ofronte ndihmë. Pavarësisht tentativës së tij për ta ndihmuar, babai i dy fëmijëve, 15 dhe 7 vjeç u qëllua barbarisht me thikë. Ndonëse fqinjët njoftuan menjëherë ambulancën për ta transportuar me urgjencë drejt spitalit, plagët e marra rezultuan fatale për shqiptarin.


Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike.