• |
ide | kryesore

Rama sfidon Bashën: Nëse ta pranon Venecia, do e votojmë vettingun e politikanëve

Arkiva, Të fundit

Edi Rama ka këmbëngulur se propozimi i ligjit për vettingun e politikanëve i propozuar nga Basha është “thjeshtë loja e një budallai që hedh një gur në lumë” që bëhet thjeshtë për të penguar vettingun e drejtësisë. Duke folur me ironi për Bashën që e cilësoi si një “artist mashtrues” rama e sfidoi rëndëshëm konkurentin e tij. “Ne do t’a shpiem në komisionin e Venecias propozimin e tyre dhe nëse ai është i pranueshëm për ta, ne do ta votojmë 100%” tha Rama që tregoi një siguri se propozimi i Bashës është ligjërisht i paparanueshëm dhe do hidhet poshtë nga Venecia.


 4 Comments

 1. ja lane topin Venecies tani.

  Pse nuk i ve kusht Bashes.. une e votoj ligjin tend per vetingun e poitikaneve vetem nese ne veting futen dhe familjaret e politikaneve.

  Dhe nese Basha nuk nuk e pranon atehere ai thjesht po ben show.
  Nese ai e pranon , atehere pse jo ? Po me dukett se dhe ti nuk e do po he.

  1. nuk e shef se ato po tallin karin te dy palet
   asnjoni nuk e do ate vetingun
   njoni thot tmos kontrollohen familjaret
   tjetri thot ta shofi venecja

   tallin bythen me ne

 2. I zhyturi ne llumin e qelbesirave, e hajdutlleqeve, bandave e droges. e dashka ligjin qe ta kaloi nga Venecia. Beje ligj, fute ne kushtetite zbatoje, pa shihe se c;do u thote venecia. Por ti je frikacak se di shume mire qe e ke krimbin ti dhe tufa jote. LLafet e teperta thote populli jane fukarallek, e kete e ke sjelle ti me mashtrimet e vjedhjet e tua e te bandes sate. Prano vetingun, mos e luaj bishtin, se aty do te pritet.

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike.