• |
ide | kryesore

Usein Bolt është rekordmen edhe me gravitet zero

Sport

Edhe pse tani po ndërmerr një karrierë të dytë si futbollist, Usain Bolt mbetet një prej atletëve më të mëdhenj të të gjitha kohërave dhe e tregoi duke garuar dhe fituar natyrisht në mungesë të gravitetit. Prova e pa precedentë është bërë me rastin e ditë së prezentimit të shishes së parë të champagne në botë, që mund të pihet në hapësirë: brenda aeroplanit Airbus e me gravitet zero, Bolt është zbavitur duke bërë garën më të pazakontë në botë: nuk vlen medaljen e artë, por futet gjithësesi në curriculum…


View this post on Instagram

‪Changing the game @ghmumm Celebrating life by running and drinking champagne in Zero Gravity ? #DareWinCelebrate #NextVictory ‬

A post shared by Usain St.Leo Bolt (@usainbolt) on

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike.

Kthehu