• |
ide | kryesore

“Bomba” e PD/ Vëllai i Xhafës kontrollon lojrat e fatit (dokumentat)

Arkiva, Kryesore

Fatmir Xhafa ka mbrojtur vëllain e tij, Agron Xhafa që paratë e aktivitetiit të vet kriminal në trafikun e drogës e ka konvertuar në biznesin e lorave të fatit.  Kompanitë e basteve që sipas te dhënave dhe statistikave që janë publikuar sot, kanë marrë një hov shumfishimi biznesi në kohën e Rilindjes, i takojnë dy vëllerzërve që janë dënuar së bashku me Agron Xhafën. Gjatë një konference për shtyp në selinë e PD-së Enkelejd Alibeaj tha: “E mbani mend sesi katër muaj më parë, PD publikoi dënimin në Itali të Agron Xhafajt, vëllait të Fatmir Xhafajt. Pjesë e bandës së Agron Xhafajt janë edhe dy bashkëpunëtorët e ngushtë të tij, vëllezërit Besnik dhe Gramoz Murataj, të dënuar për trafik droge” tha ai duke treguar edhe vendimin e dënimit nga gjykata (faksimilja ne fund te shkrimit).


Nga selia blu u nxorën grafikë që tregojnë se që pas vitit 2013,  pjesa e tregut që këto kompani kanë rrëmbyer është rritur duke pretenduar se kjo ka ardhur si pasojë e favorizimit nga shteti. Madje dhe favorizimi direkt nga Fatmir Xhafaj, kur ishte kreu i komisionit të Ligjeve gjate vitit 2015, tregoi me fakte, Jorida Tabaku.


 

Por, qeveria sipas tyre jo vetëm i ka “ndihmuar” shokët e Agron Xhafajt, por ajo edhe ka penguar që ndaj tyre të veprojë ligji antimafia që do të sekuestronte pasuritë e tyre:  “Bashkëpunëtorët e Agron Xhafajt, vëllezërit Murataj janë sot pronarë të dy kompanive të basteve dhe njera prej tyre është ndër më të njohurat dhe shfaqet me disa emra. Për këtë dy të dënuar duhet të kishte vepruar ligji Antimafia për të verifikuar burimin e pasurisë së tyre. Deri tani ligji nuk ka vepruar sepse anëtarët e bandës së Agron Xhafaj janë vetëm fasada që fsheh pronësinë relae të Agron Xhafajt mbi këto kompani” tha Alibeaj.

Për një kohë të gjatë shtypi dhe opozita kanë parë me dyshim se qeveria e shtynte çdo vit premtimin e saj për t’i nxjerrë lojrat e fatit nga qytetet dhe për të përfunduar operacionin fundi i marrëzisë. Deduksioni i kësaj zvarritjeje, për të cilin Rama jepte justifikimin qesharak, “nuk më bindet grupi parlamentar” ishte se qeveria e tij ishte e kapur.

Me denoncimet e reja PD po tenteon të provojë këtë kapje. Nga selia blu kanë paralajmëruar se kjo është vetëm maja e Ajzbergut dhe se në ditët në vijim denoncimet që mbrojnë këtë tezë do të vijnë duke u thelluar .

©Lapsi.al

14 Comments

 1. aman kjo ishte BOMBA QE DO TE TRONDISTE QEVERINE ????? Une thash se keni dokumente qe e lidhin direkt vellain e xhafes me lojrat e fatit.. Ju me dilin dhe beni llogje. Nxirrni dhe nje dokument te policise italjane ku nuk del fare emri i vellait te xhafes.

  Ore keta ose jane budallenj ose na marrin ne per budallenj.

  Ai ( vellai i xhafes ) mund te jete i lidhur me te vertete me kete pune.. por te na dilni ju me disa grafike dhe me nje dokument koti italjane dhe te beni propagande.. kjo ju tregon medioker per te mos thene debila

  Prisni se ra Rama me keto FAKTE TRONDITSE . A e dini sa e tronditet ?
  Keshtu me keto budallalliqe Rama do ri dhe nja 10 vjet te tjera ne pushtet.

  1. Po hashashi që mbuloi gjithë Shqipërinë a nuk ishte fakt, po shëndetsia falas, po 0 ndërtime, po elvis roshi, po froku, po ndoka po 19 të zhdukurit në vlorë, po vrasja e shoferit të Fatmir Xhafës, po tojota, po 613 kg kokainë?

   Një njeriu me tru normal i mjafton vetëm njëri prej këtyre fakteve për të reflektuar dhe për tu menduar kur bën komente, ose ndryshe do të thotë se është qelbësirë rilindje.

   1. O stalin.
    Me duket se nuk i ke kuptuar komentet e meparshme..
    Ata nujk nuk po them se Rama eshte i paster, dhe keto gjera nuk ndodhin.. ato fakte qe shkruan ti jane te verteta.
    Ajo qe po thuhet eshte qe PDja nuk eshte as ne qiell e as ne toke dhe me kete menyre te beri opozite vetem humb elektorat cdo dite. Cdo dite te njejtat gjera.

    Eshte sikur te duash te vrasesh derrin e eger me llastik me plumca ( nese duan vertet ta vrasin derrin)

 2. O -SHUME SHIFROR po me mua pse e kruan apo hoqe shkronjat -i pa emer–dhe po ve shifrat .Kam komentuar ne kete faqe une o idiotqe me drejtohesh .

 3. Te tilla fakte ka saliu me shumice or tij por prape e qiti fytyren si bytha e lulit ne tv e fevzos.fakte si 21 janari te rrezojn o koqe.

  1. Na thuaj 2 fakte o të qiftë Luma nanën, se vetëm në Vlorë janë zhdukur 19 të rinj që nuk u dihet se nga janë, po vetvrasjet a i llogarit o neokomunist, po burgosjet për energjinë, po atentatet me tritol që ishin të përditshme, dhe vazhdoni hani mut pa u lodh me 21 Janarin.

 4. Toc i kukulles kur vriten njerez me duar ne xhepa me paramendim dhe mbas dy ditesh thote vras edhe 300 te tjere ty te duket si loder o kethuf kari kush i vrau remziun,trebicken kush dogji gazeten koha kush i vrau 3000 njerez ne 97 o pederast i bodrumeve te shqupit do me tru tutkall hiqini shiringat qe ju ka ngulur saliu sapo keni lindur

  1. O i droguar ideologjik, 97 e bënë komunistët, 21 janarin shkuat e kruajtët grezën me krande, Trebicka llapte si shumë.
   Pas 2 ditësh taku ngjela thote sikur edhe 3000 të vriten ne nuk na bëhet vonë.
   O debil edhe ty ka për të ta qi çfarë ke rilindja.
   Ke për ta majt mend këtë si të thash.

 5. Mbylle gojen se qelbesh or tij se lumjani te zgerdellon syte po te futi ndore te mullaret or budall,mbaje salen per vete or tij

  1. Lumjanët nuk janë rrugaçë si puna jote dhe disa komentuesve këtu se i njoh shumë mirë, kam hangër bukë me ta, por hiqe atë emër se turpëron një krahinë me shumë tradita.

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike.

Kthehu