• |
ide | kryesore

Daçiç ngre pyetjen: Pse i duhet Kosovës ushtria?

Lajme
dacic.jpg

Ministri i Punëve të Jashtme të Serbisë, Ivica Daçiç, u shpreh se iniciativa në Kosovës për formimin e ushtrisë së këtij vendi kërcënon stabilitetin dhe sigurinë.


Sipas ministrit të Jashtëm serb, formimi i ushtrisë është në kundërshtim me rendin juridik ndërkombëtar aktual dhe Rezolutën 1244, e cila KFOR-in e konsideron si të vetmen formë të pranisë ushtarake atje, shkruan Express.


Daçiç ka thënë se formimi i një ushtrie që do të shërbente krahas KFOR-it nuk mund të bëhet për ndonjë arsye, përpos përndonjë konflikti të ri.

“Për çfarë tjetër do të shërbente ajo forcë krahas KFOR-it, përpos ndonjë konflikti eventual”- u shpreh Daçiç.


1 Comment

  1. zoteri ,po te kisha prane do te beja 2,,3,pytje 1 perse zoti te lla imunitet,ne trup ,pergjigja qe ta kuptosh eshte reagim vetmbrojtje,nese te piskon nje insekt menjeher vetmbrohesh,imunitet zoti i dha do gjallese ,,tani ty nese te pikon gjarperi nduk duhet te vetmbrohesh,nuk e don veten ,budalla je ,mir kur ti e don veten tjeret nuk duhet ta duan ,po kujt ja mbush mendjen per keto ,zoteri ,momentalisht qartesova vetem nje pyetje kurse du te tjera i kam supriz ne vazhdim mor mund te shtyhesh per tu bere pyetja dyt por rujna zot te treten mos e provoko,se mbetes brenda

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike.