• |
ide | kryesore

Plagosja me armë e 77-vjeçarit, policia: I moshuari nuk iu përgjigj thirrjes për të dalë nga banesa

Lajme, Të fundit

Policia ka dhënë detaje për aksionin e RENEA-s në fshatin Remas në Divjakës si dhe plagosjen e 77-vjecarit Haziz Lika. Policia bën me dije se i moshuari doli në dritare me armë gjahu dhe nuk i është përgjigjur thirrjes së policisë për të dalë nga banesa.

Sipas policisë, në banesën e Haxhi Likës strehoheshin dy shtetas të dyshuar si autorë vrasjesh. Policia sqaron se efektivët kanë qëlluar në ajër, ndërsa në rrethana të paqarta i moshuari është lënduar në kokë.

Njoftimi i Policisë për ngjarjen:

Ne zbatim te Planit Operacional per kapjen e personave me rrezikshmeri te larte shoqerore per vepren penale te vrasjes, forcat speciale RENEA. Rreth ores 05.30 kane ushtruar disa kontrolle banesash ne fshatin Rremas te Lushnjes. Nder to edhe banesen e shtetasit H.L., 77 vjeç, pasi disponohej informacion se ne kete banese strehoheshin dy shtetas te dyshuar si autore vrasjesh.

Ne momentin qe Policia ka bere rrethimin e baneses dhe konform gjithe procedurave standarde te nderhyrjes, shtetasi H.L nuk i eshte pergjigjur thirrjes se Policise, por ka dale ne dritare me nje arme ne dore (rezultoi arme gjahu).

Ndodhur ne keto kushte Polcia ka qelluar ne ajer duke i bere thirrje perseri shtetasin H.L., per te dale nga banesa. Ne rrethana ende te paqarta shtetasi H.L eshte demtuar ne koke dhe ndodhet ne spital jashte rrezikut per jeten. Eksperti mjeko-ligjor po punon per percaktimin e shkakut te demtimit dhe rrethanat.

Policia e Shtetit u ben thirrje gjithe qytetareve te ndihmojne Policine per kapjen e personave me rrezikshmeri te larte shoqerore si dhe t’i pergjigjen thirrjes se Policise duke zbatuar kerkesat dhe urdhrat e saj. Nga ana tjeter, Policia falenderon qytetaret per ndihmen dhe bashkepunimin, duke besuar fort se te gjithe bashke e bejme kete vend me te qete e te sigurt.

 

3 Comments

  1. Per te ardhur keq qe policia eshte ne pike te hallit me kriminelet dhe politikanet. Ke te degjoje me pare. I pari e mbush me leke, i dyti e heq nga puna. Krimi ka emer dhe mbiemer, adrese shtepie dhe prona. Dy police civile te trajnuar mire mund te kapin cdo kend, ne cdo kohe e ne cdo vend. Hiqjani turpin policise nga supet.

  2. Polici e trajnuar mire po nuk dole nga banesa -te qellon me arme.-Po gjuajti ne ajer godet ne shenje.C’ikini keto genjeshtra o idioter police, o maskarenj drejtuesish policie mundohi te fshihni dhe manipuloni te verteten.

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike.

Kthehu