• |
ide | kryesore

Ulet në Rinas avioni i parë i ‘Air Albania’ (VIDEO)

Lajme, Të fundit

Avioni i parë i “Air Albania”, kompania e parë ajrore shqiptare, u ul pasditen e së premtes në aeroportin e Rinasit, Airbus 319, që si stemë ka flamurin shqiptar. Fluturimet e para do të jenë drejt Stambollit, ndërsa “Air Albania” do të ketë destinacione të tjera në qytetet kryesore europiane si Roma, Londra apo Milano.
Në qershor të këtij viti, qeveria nisi procedurat për krijimin e shoqërisë “Air Albania”. Tre ortakët e saj janë “Albcontrol” me 10%, që përfaqëson palën shqiptare, dhe dy subjekte të tjera, “Turkish Airlines” dhe “MDN Investment”, përkatësisht me 49 dhe 41%. Sipas qeverisë, krijimi i kompanisë “Air Albania” do të ofronte më shumë mundësi për fluturime “low cost” nga Shqipëria.


 


View this post on Instagram

 

Ja, tani? L❤️VE ALBANiA

A post shared by Edi Rama (@ediramaal) on


6 Comments

  1. Eshte biznes qeveritar, i cili do rivalizoj blue panoramen. Mundohet te manipulohet opinioni me logon, por eshte vetem nje skeme e mirefillte korruptive.

    1. ik ore bythqir, ne cdo gje shikoni te keqen.

      Bravo Rama. Le te hane mut keta qelbesirat qe ngelen vetem duke vjell vrer per gjithshka.

  2. Rame psikopati kujto se me nje blete do beje kosheren, por politika e kesaj reklame do duket kur te shohim floten, e jo kete aeroplan model turk, qe na u ngjy, e u maskua si shqiptar, andaj te presim, por si gjithenje, nga ky mashtrues vetem genjeshtra kemi patur.

  3. Me nxjerr mallin e traktorit te pare te markes Shqiptare qe beri buje ne vitet e diktatures ku krenhoeshin qe klasa puntore prodhoj me forcat e veta -traktorin e markes shqiptare-ku si per cudi nuk leroj dot as nje brazde ne fushe edhe me kete po mburreshe psikopat edvini se kishte tre avjone te bojatisur me boje qe ma merr mendja se nuk do e kene te gjate .Dhe me vjen keq se do ndyjne emrat e -Lasgushit,Migjenit dhe NOLIT.

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike.