• |
ide | kryesore

Lajm i Fundit/ Kapet në Itali skafi me 2 ton marijuanë nga Shqipëria, prangosen 2 shqiptarë

Lajme, Të fundit

Një ndjekje si nëpër filma, ku protagonistë janë, një helikopter i guardia di finanza dhe një gomone me motor me super fuqi të trafikantëve të drogës. Bilanci final: rreth 2 ton drogë, dy shqiptarë të arrestuar dhe skafi i sekuestruar.

Gjithcka nisi në mëngjes, kur u sinjalizua se një gomone po vinte nga Shqipëria drejt brigjeve italiane. Menjëherë nisën kërkimet në det, motoskafët e rojës detare si edhe një helikopter u vunë në ndjekje të gomones e cila po afrohej në brigjet italiane në afërsi të Viestes.


Mediat italiane shkruajnë se mjaftoi një kontroll i shpejtë për të kuptuar se bëhej fjalë për marijuanë, ndoshta nga ajo e prodhuar në Shqipëri, që tashmë është kthyer në prodhuese kryesore të kësaj droge në tregun kombëtar

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike.

Kthehu