• |
ide | kryesore

Basha nxjerr VIDEO-n: Rama dhe Xhafa janë padrinot e bixhozit në Shqipëri

Lajme, Të fundit

Lulzim Basha postoi mëngjesin e sotëm në faqen e tij të ‘Facebook’-ut një video ku tregon sipas tij se pse industria e bixhozit u shumëfishua gjatë qeverisjes së kryeministrit Edi Rama.

Teksa sulmon qeverinë, lideri i PD-së thekson se Rama dhe Xhafa janë padrinot e bixhozit në Shqipëri.

Po ashtu Basha nënvizon faktin se operacioni ‘Fundi i marrëzisë’ nuk i mbylli lojërat e fatit, por ky biznes u rrit me 4 herë. Lideri i PD nuk kursen me akuza edhe vëllain e kryeministrit, po ashtu edhe atë të ministrit Xhafaj.

11 Comments

 1. Hajde kryetar opozite hajdeeee, gomar i teri. Verte e kane kete muhabet kta? Kontrollon ate e kontrollon kete? Ore po ndonje fakt do na jepni apo vetem me llaf goje?

 2. Vetting? Po ky sikur tha duhet bere vetting poooor pa familjaret dhe pa pasurine, e kthehu tani?? Rri o lumadh cte duhet me vettingun ty se do te te dalin pasurit e kunatit qe merte tendera.

 3. Ju befshin helm leket e fukarenjve qe lene leke e pensionit rrogat e lene femijet pa ushqim. Keta bytheqiret dhe kurvat me lart jane te sajuar. Socialistet e ndershem nuk reagojne keshtu per kete fenomen.

 4. Ekipi i PR te endri fug sumshklymit i zuni 6 postimet e para.
  Ua njeri
  U tjetri
  Bo filani
  Mos fisteku
  …………
  Prisni prisni se do vij fuga tua rrasi bythen ne goj
  Masanej me 300 mij lekshin e rroges vini noi bast te pika posht pallatit me shpresen se do kapni juven e shefit 1 ose 2 varet se ku lu.
  Pini noi birr elbar se 1 mij lek bo…dhe boni si njisha aty.
  Jeta funit per rilindasit e vegjel.

  Por vitet kalojn… rilindasit nuk kan mo lek ….jan rrit…dun shpi….dun pun…dun me shum lek….. dhe majn shpres se fuga do iu dhjes perseri…
  Fuga i ka bo leket kta rilindasit e vegjel do vujn …
  Provoni fatin se mase kapni noi skedin fituse

  Hashash bixhoz kurvllik, ca doni me shume nga jeta ju gjallesa te pavlera??

 5. Komentuesit, zorraxhinj , kuqale te rilindjes, ose jane qorra, e shurdher, ose bejne sikur nuk dine gje, ose duan me gjethe fiku te mbulojne katrahuren e hajduteve rilinda. Por si nuk shohin me larg se hunda tyre, bastarde, e gangstere te kohes, me frymen e baballareve kuqale, e sot dun te mbulojne diellin me shoshe, e s;lene gje si sigurimsa te rinj shpifin, zmadhojne, krijojne alibira qe te mbulojne fatkeqesine kombetare qe i kane bere vendit. Mashtrimet, nuk u pine uje, por shihni se me kohe do u dale zhuli qelbanik qe ju i keni veshur ketij populli. Zuzaret eshte veshtire ti besh njerez, por te pakten te mbyllin sqepin, deri sa e verteta tu dale ne shesh, ashtu si i ka dale, por,,,,me pasoja. Kur u dogjem nga qulli, duhet ti fryme kosit,,,,vetem keshtu do forcohet demokracia,,,,,,pa kuqale e trashegimtare, pa bandit e drogmene, pahadute e oligarke, por me te ndershem, e atdhetar.

 6. PS ja ka marre ne pune dhe paguan njerez nepermjet pozicioneve ne ministrite apo administrate qe te jene ‘aktive’ ne rrjetet sociale(Facebook, etj) dhe komentet apo kunderkomentet ne median e shkruar (online). Njerez te vegjel, pa tru dhe meritojne me keq se ne diktature. Lum PS ja qe i ka…medet

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike.

Kthehu