• |
ide | kryesore

“Po le të më heqin, ça të them unë”, Tërmet Peçi e pagoi darkën me paratë e Bashkisë

Lajme, Të fundit

Tërmet Peçi jo vetëm i ka kënduar Enverit në darkën ku është filmuar në Tepelenë, por edhe e ka paguar atë darkë me paratë e qytetarëve të Tepelenës.


Pikërisht në qytetin ku diktatura vendosi të ngrejë një nga kampet më famëkeqe të persekutimit, që shpesh është krahasuar me Aushvicin, pas 70 vitesh vazhdohet t’i këndohet Enver Hoxhës në organizime të paguara me fondet publike.


Por në një reagim që ka pasur për News24, Tërmet Peçi duket se nuk e kupton aq mirë atë që ka ndodhur, ose më saktë nuk do ta mendojë gjatë. Të paktën kështu duket nga fjalitë që artikulohen jo si një kryetar bashkie i përgjegjshëm, por si një njeri i painteresuar dhe që nuk preferon ta vrasë shumë mendjen për çështjen në fjalë. Gjithsesi Tërmet Peçi e pranon se darka ku ai këndonte këngë për ish diktotarin me grushtin lart, ishte një aktivitet zyrtar, e shtruar nga Bashkia e Tepelenës me rastin e 75 vjetorin të çlirimit të qytetit.

“Gjithçka ishte në kuadër të festimeve. Nuk kishte asgjë tjetër. Sa për reagimin e deputetit të PD-së, për këtë qark, Tritan Shehut, do e pyes pse nuk erdhi dje në aktivitet, po merret me këto histori? Po le të më heqin, ca të them unë. S’do merrem me këto histori”, tha kryebashkiaku Peçi.

 

18 Comments

 1. Ai per te cilin ky kendon as brigadier nuk e vinte kete . Ne injorantcen e tij ai ndihet mbret . Lereni te qete te shkretin .

  1. Pse nuk vuti Pali Misken apo Lenka Cukon Minister…etj etj…Zarat I pelqejne te gjitheve dhe Enveri mbaronte per lepiresat!!!

 2. e thashe une… shikoni kur te merren me Pecin per nja nje jave keta te opozites dhe portalet e djathta.

  Me e forta eshte se te tere keta qe ulerasin kundra Enverit.. po te ishte gjalle ai.. do ti lepinin bythen.
  Thjesht hipokrita.

  1. ty ,rames e termetit nuk ju mjaftoi qirja qe ju ben stalini,tito,popoviqi,mao lu ce duni ,ramizi,ruqi,kristaq rama gati 75 vite e ende qihesh me balla,xhafa dhe prap nuk te pushon bytha.ik se roshi po te pret ty me tet vella te mitur.

  2. O jevg jugu jeni ju ata qe i lepini bythen dhe karin ju rilindas kelysh komunistash jo te tjeret po te ishte aji muti gjadhe do tu shfaroste te gjithve hajdute drogaxhi te poshter le namin e botes ne Evrope çdo dite duke ju rrasur ne burg aty do hani kar afrikani dhe kure te mbaroni burgun do dilni gabel shqiperie jo jevgj

 3. Sic ja ke lepire ti 50 vjetet e diktatures o bushtra ju erdhi goja tani se nuk shkerdhyem ato ropt me gjith fis qe ne nentedhjet e njeshin,

 4. Te qe per Tepelenen, ajo eshte eshte Bashki deficitare..Paguajme Taksat ne Tirane qe Peci ti kendoje Enverit dhe te paguaje darkat …

 5. Pushtet i qelbesirave, qelbesires do i kendoi. Po ky termet ka emerin, e termet ka ne tru. ate qe ia ka ngjizur katili, andaj i kendo me kater nota e nje isso,,,e kaq dine, e kaq kendojne.

 6. Pushtet i qelbesirave, qelbesires do i kendoi. Po ky termet ka emerin, e termet ka ne tru. ate qe ia ka ngjizur katili, andaj i kendo me kater nota e nje isso,,,e kaq dine, e kaq kendojne.

 7. Ore si nuk ka nje kenge per ballin .Mender ja hegret se trimit I kendohet pervec Nishan llamarines.Do ta shihni se cdo behet ,Ballistet trima.Ama kendoka bukur dhe me shpirt dhe Jo si Saliu qe kendon me vehte dhe pa shpirt.

 8. Rropt kush shan tepelensit se nuk kemi cfare u bejme ca rropqirave pleq e fis komunistash qe jane mbledhur aty plehrat dhe fshataret kane ngelur ne tp mos i ngatroni gjerat o komentusa…dhe dicka rropt e shpise i qifsha enverit dhe ke ka lene mbrapa

 9. Balliste trima,kut te dilni nga vrima hajdeni dhe merrni ndonje delorate qe keni luftuar ekonomine italiane duke ngrene pula dhe makaronaPartizanet me pushke,ballistat me stomak.Akoma ju vjeninat qe nuk luftuat me arme poe me stomak.Gjithmone komandanti i Ballit nje fare Mazniku ankohej se ceta e tij ishte kaps dhe me dhimbje stomaku dhe kerkonte ilace.Nishani i dha medaljen e Trimerise(mbasi trimat ishin vrare) per shkaterrimin e ekonomise italiane me metoda bashkekohere dhe paqedashese.Kurse per kenge as qe behet fjale,nuk asnje kengetar apo kompozitor apo grup popullor qe te kete kenduar per ballin.Tamam, terr-terr trima.

 10. Doli ky banditi trashegimtar nga koteci i pulave” dhe e shihni si e ben historine e luftes, se athua keta te pushkes na paskan cliruar, e qe na sollen diktaturen me te eger e te poshter. Ky kotecar nga mendja, nuk ia thoka fare per ta pare historine e vertete e reale, por na lexo historine mashtruese e tradhetare te shqiptareve. Si morracake, hajdute e kriminele, e te shitur qene baballaret e kasolles tende mor kotecar, me gjthate ,,,kaq di e kaq thua, do hashe edhe ti buke si baballaret e tua, mundohu te shitesh si komunist pa breke ne bythe,LAPANJOZ.

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike.

Kthehu