• |
ide | kryesore

VIDEO+FOTOT/ “Punojmë të gëzuar, ne kemi Partinë, ne kemi Enverin”, festa e nostalgjikëve të diktatorit në Pezë

Lajme, Të fundit

Nostalgjikët e Enver Hoxhës edhe këtë vit kanë marrë pjesë në festimet e organizuara nga Bashkia në kuadër të 76 vjetorit të “Konferencës së Pezës”.

Me pankarta në duar dhe më thirrje për të lartësuar figurën e Hoxhës, anëtarët Partisë Komuniste kanë treguar besnikërinë ndaj ish-diktatorit.

Enveristet ne Peze on Vidnews.

Po ashtu ata kanë vendosur dhe këngë të Partisë Komuniste: Punojmë të gëzuar, ne kemi Partinë, ne kemi Enverin që në ballë na prin.

Enveristet ne Peze on Vidnews.

7 Comments

 1. Keta funderrina qe kane mbetur nga mbetjet e krimineleve te historise se ketij populli, dalin sot me kurajon qe i jep pushteti per ti patur kontigjente votash, e sherbime komuniste ketyre qe i rilinden. Kjo eshte fytyra e vertete e Rames, kjo eshte hipokrizia e ketij maskarai qe ne plehun e qelbesirave trajto e zhvillo mbetjet e fundit te komunisteve, por keta jane aqe te felliqur sa qe edhe sot me menyra te ndryshme luftojne imperializmin, qe po i mba me pension shume here me te mir se ata qe kane lene shpirtin e kockat ne pune te ndryshme,. Andaj mbetet ajo qe thuhet se ;; keta jane te pa ndreqeshem, e jane po ato…..

  1. “FAX”,e paske kujtesen të shkurter,pasi me partine komuniste beri kualicion Basha kur mori(vodhi)bashkine e Tiranes….!

 2. Ore,,,,jete keq, se kete po na beni, po sa matematikan qe je, ajo parti erdhi ne kualicion pa ju lutur, e pa e kerkuar,, erdhi se Rama se perfilli ne fillim, po pastaj, dhe sot a e shiko ti kuqal se kush e ka dhe po e shkaterro pushtetin.? Mos te vjen keq qe te kam permrndur se kush ini e ci keni bere ketij populli per 50 vjet? E shih, se do rremosh e do gjesh edhe ndonje plesht qe akoma mbase milito ne PD, dh shpejt bejeni goxille, keshtu jeni, pra jane te verteta ato qe ju kam thene ne koment, Tani na merr edhe ti ndonje kenge per katilin e qeverise, se ke qe te mbajne iso.

 3. Osa shpejt erdhi haberi
  ne Peze u ngjall-erdhjeri-
  kenga per te po kumbon
  era e qelbur kundermon

  more erdhjer te qofshin fale
  keta kerma qe ne shesh kane dale
  i qendrove besnik marksizmit
  me keta kerrmat e komunizmit

  pak kane mbetur nga kjo fare
  qe trute ju jane thare
  qe u doli fare boja
  vetem se ju eshte zgjidhur goja

  gojen atyre ja u zgjati
  qe ta dish ai i gjati
  dhe ti e di me te vertet
  ai qe beri te atin lanet

  fara juaj sa vjen e shuhet
  me fatet i ketij vendi nuk mund te luhet
  do pelcasin nga cinizmi
  se po zhduket komunizmi .

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike.

Kthehu